Vidaus apdaila

Būsto vidaus apdaila prasideda nuo vidaus sienų šiltinimo polistireno putplasčiu arba mineraline vata. Nors sienų šiltinimas iš išorės yra efektyvesnis, tačiau ne visada yra šiltinamos ir išorės ir vidaus sienos vienu metu. Vidaus apdaila pradedama kruopščiu sienų nuvalymu nuo įvairių nešvarumų – nuimamas atšokęs tinkas, išimami elektriniai jungikliai ir rozetės. Jei sienų šiltinimas atliekamas polistirolu, papildomai klijų plokštėms priklijuoti, tvirtinimo elementų, armavimo tinklelio. Kosmetinė vidaus apdaila arba kosmetinis remontas gali būti atliekami ir nešiltinant sienų, tačiau tokiu atveju ženkliai sumažės šildymo efektyvumas. Kai siena paruošta plokščių klijavimui, lieka pasirūpinti garų izoliacija ir papildoma ventiliacija. Kai jau viskas atlikta, telieka ant plokštės užpilti armavimo klijų, juos išlyginti ir plokštę priklijuoti prie sienos. Kai klijai išdžiūna, galima tvirtinti tvirtinimo elementais, dėti armavimo tinklelį.
Vidaus sienų šiltinimas mineraline vata atliekamas kiek kitaip, toks šiltinimo būdas yra ilgalaikis. Mineralinės vatos šiluminės savybės kur kas geresnės nei polistirolo, vata pasižymi puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis. Šiltinant sienas vata, pasidaromas medinis ar metalo profilio karkasas į kurį stengiantis kad neliktų plyšių klojama vata ir uždengiama gipso kartono plokštėmis. Ant gipso kartono plokščių atliekama vidaus apdaila. Gipso kartono sienos ar lubos montuojamos greitai, jos gerai maskuoja įvairius nelygumus. Vidaus apdaila, kai sienos išklotos gipso kartono plokštėmis, nesudėtinga ir nereikalaujanti ypatingo paruošimo. Jei sienos bus dengiamos tapetais, vidaus apdaila trunka neilgai. Pakanka plokščių siūles uždengti tinkleliu ir užtinkuoti. Kiek daugiau laiko teks sugaišti, jei sienos bus dažomos. Sienų dažymas reikalauja ypač kruopštaus sienų išlyginimo ir paruošimo. Kad vidaus apdaila būtų atliekama, patalpose turi būti tam tikra temperatūra. Jei montuojant sienas temperatūra nesvarbi, tai išdažius sienas temperatūra negali būti nei per žema, nei per aukšta, kitaip gali  nukentėti dažymo kokybės rezultatas.
Sienų šiltinimo ir montavimo vidaus darbai gali būti atliekami, kai yra paruoštos grindys. Grindų vidaus remontas, ypač jei yra senas pagrindas, pirmiausia turi būti pašalinamos netvirtos dalys, nuplaunamas purvas, dulkės ir riebios dėmės. Grindų paruošiamieji vidaus darbai pradedami nuo grindų hidroizoliacijos – tarp esamo pagrindo ir naujų grindų tiesiama plėvelė, kuri ne tik sulaiko drėgmę, bet ir sumažina įvairių plyšių atsiradimo betone tikimybę, daromas armavimas tinkleliu ir betonavimas.  Išbetonavus grindis gali būti daromas tolimesnis vidaus remontas. Vidaus remontas – tai sienų, lubų tinkavimas, lyginimas, siūlių užpildymas, vidaus darbai – sienų dengimas tapetais, sienų dažymas.
Ypatingo dėmesio ir kruopštaus paruošimo ir apskaičiavimo reikalauja vonios apdaila. Prieš tai, kol bus pradedama atlikti vonios apdaila, būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai, vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo ir šildymo įvadai. Vėliau, kai jau atliekama vonios apdaila, bus per vėlu tiesti kanalizacijos vamzdžius ar vedžioti elektros laidus. Vonios apdaila turi paslėpti visus vamzdžius ir laidus. Vonios apdailos paruošiamieji darbai atliekami tokiu pačiu eiliškumu, kaip ir visi kiti vidaus apdailos darbai. Grindų betonavimas atliekamas taip pat, kaip ir visose vidaus patalpose, išskyrus tokius atvejus, kai išvedžiojamos šildomos grindys. Sienos vonioje montuojamos drėgmei atspariomis gipso kartono plokštėmis.
Svajojantiems   praplėsti gyvenamąją erdvę, patartina įsirengti balkono patalpą. Balkono apdaila nereikalauja didelių investicijų. Įstiklinto balkono apdaila atliekama tokiu pačiu eiliškumu, kaip ir kitų vidaus patalpų apdaila. Jei balkonas nėra įstiklintas, tačiau jo išvaizda reikalauja remonto, tada balkono apdaila atliekama kaip ir kiti lauko apdailos darbai.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda