Sienų nišų pjovimas

Nišos sienose buvo naudojamos dar labai gilioje senovėje, jomis buvo puošiamos bažnyčios, dvarai ir turtingųjų žmonių namai. Šiuo metu sienų nišų pjovimas irgi dažnai pasitaikantis reiškinys. Jos yra įvairiai dekoruojamos, būna pačių įvairiausių formų, turi gausybę naujų pritaikymo galimybių. Sienų nišų pjovimas gali būti panaudotas bet kokio stiliaus namuose, siekiant sukurti dar individualesnį interjerą. Nišos sienose gali būti naudojamos kaip dekoracijos arba kaip angos patekti į kitas patalpas. Anga sienoje ir niša atsižvelgiant į konstrukcinius elementus, praktiškai niekuo nesiskiria, kadangi niša ir yra ta pati anga. Sienų nišų pjovimas grįstas matematiniais skaičiavimais, kurie nesikeitė nuo senų laikų, keitėsi tik technologijos, atsirado sudėtingesnės skaičiavimo formulės, naujos, apdailai naudojamos statybinės medžiagos.
Pastaruoju metu, dažnas žmogus, atliekantis savo bute ar name remontą, pasvarsto apie nišų įrengimo galimybes, todėl sienų nišų pjovimas šiuo metu populiarus reiškinys. Nišos sienose suteikia puikią galimybę atsikratyti įgrisusių durų ir tuo pačiu pasididinti ir matyti kiek įmanoma daugiau būsto erdvės. Sienų nišų pjovimas tampa tikru išsigelbėjimu, kai būsto erdvė yra nedidelė, didelę dalį užima kambarių durys arba būsto išplanavimas yra netinkamas – yra keletas nedidelių kambarių, kuriuose neįmanoma pastatyti didesnio baldo, o vaikščiojimas po juos primena pasivaikščiojimą labirintais. Tokiu atveju sienų nišų pjovimas yra būtinas, tam kad geriau jaustumėtės asmeninėje aplinkoje ir erdvėje, galėtumėte lengviau judėti, bent vizualiai praplėsti namų erdvę. Vertėtų priminti, kad nišą sienoje, ypač jei siena yra kapitalinė (nešančioji), galima pjauti tik turint projektą ir gavus specialų leidimą. Tai aktualu ne tik daugiabučiuose namuose, kuriuose butų savininkų savivalė ir be projektų bei leidimų išgriautos sienos namuose sukelia avarinę būklę, bet ir individualios senos statybos namuose. Tai neliečia naujos statybos būstų, kurių projektuose nišos sienos jau yra suprojektuotos iš anksto. Šiuolaikiniuose būstuose nišos sienose tapo nepakeičiamos, jos suteikia vizualias erdves ir tuo pat metu jas sujungia, sukuria erdvės vientisumo pojūtį.
Tačiau ką daryti, jei gyvenate senos statybos būste. Jei būsto – namo ar buto sienos ne plytinės ar betoninės, o medinės arba karkasinės, niša sienoje įsirengti gana lengva. Betoninės sienos paprastai atlaiko dideles apkrovas, todėl betoninių sienų, pertvarų ardymas gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Betoninių pertvarų ardymas gali vykti tik atlikus tam tikrus skaičiavimus ir, aišku, gavus reikiamus leidimus, kitaip pasekmes gali pajusti visas būstas, gali pradėti trūkinėti ir skilinėti visa namo konstrukcija. Iš medžio ar karkaso pastatytame name nišas sienos įrengti daug lengviau, ypač kad kai kurios sienos nėra naudojamos kaip laikančiosios konstrukcijos, jos atlieka tik būsto pertvarų vaidmenį. Karkasinių ar rąstinių pertvarų ardymas atliekamas labai greitai, pakanka sienoje tam skirtu pjovimo įrankiu išpjauti pažymėtą vietą ir atlikus apdailą, niša sienoje baigta. Jei šis veiksmas iškarto nepavyksta, gali būti atliekamas ir sienų nišų griovimas. Sienų nišų griovimas gelbėja ir tada, kai ją išpjovę, suprantame, kad lauktas rezultatas ne toks, kokio tikėtasi – niša sienoje yra per maža, vientisos erdvės pojūčio, arba niša padaryta ne labiausiai tinkamoje vietoje. Gali būti ir toks atvejis, kad pasikeitus tam tikros gyvenimiškoms aplinkybėms, atsiranda uždaros erdvės poreikis. Tokiu atveju  sienų nišų griovimas tiesiog neišvengiamas. Betoninėje sienoje padarytą niša galima tiesiog užmūryti plytomis, karkasinėje ar rąstinėje sienoje išpjautą nišą nesudėtinga uždengti montuojant karkasą.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda