Prekyba smėliu, žvyru, juodžemiu

Kiekvienas pastebime, kad intensyvėjant gyvenimo tempui, atsigaunant ekonomikai ir kylant pragyvenimo lygiui lygiagrečiai intensyvėja ir naujų namų statybos, aplinkos tvarkymasis  ir kiti prabangos darbai. Nenuostabu, kad su šiais darbais glaudžiai susiję ir tokie iš pažiūros smulkūs ir nereikšmingi darbai – prekyba smėliu ir žvyru, juodžemio vežimas, lyginimas žvyru, o taip pat užpylimas smėliu, kurie pažiūrėjus atidžiau tampa neatskiriama statybų ir gerbūvio tvarkymo dalimi.
Kalbėdami apie prekybą smėliu ir žvyru, juodžemio atvežimą ir kitus su šiais produktais susijusius darbus  beveik visi juos susiesime su statybomis ir gerbūvio sutvarkymu po jų.  Visi kas bent truputį prisilietė prie naujo namo statybų arba seno namo atnaujimo puikiai žinos kam naudoti žvyrą, smėlį ar juodžemį. Lietuvoje taip pat vykdoma prekyba smėliu, žvyru ir juodžemiu, kasami smėlio ir žvyro karjerai.
Su prekyba smėliu, žvyru susiduriame beveik kiekviename naujų namų statybos etape – žvyrą naudojame gamindamiesi betoną betonavimo darbams, naujai liejamus pamatus dažniausiai užpilame smėliu, o taip pat be žvyro neįsivaizduojame keliukų vedančių į naujus namus išpylimo – juk dažniausiai po statybų visa aplinka apie naujai pastatytą namą būna nelygi, todėl beveik visada į namą vedančius keliukus prieš klojant trinkeles lyginame žvyru.  Taip pat norėdami susitvarkyti gerbūvį  jokiu būdu neapsieisime be juodžemio. Juodžemis vežamas tam, kad būtų kuo lengviau išlyginti visą aplink namą esančią teritoriją, o vėliau derlingame atvežtame juodžemyje kuo puikiausiai veši naujai pasėta veja ar daržininkių taip megstami krapai ir ridikėliai.
Taip pat nereikia galvoti, kad smėlis, vyras ir atvežamas juodžemis naudingi tik naujus namus statantiems žmonėms. Prekyba smėliu, žvyru, o taip pat ir juodžemio atvežimas labai populiarus kapinių priežiūroje. Norėdami sumažinti investicijas žmonės dažniausiai renkasi kapą išlyginti žvyru, o tik poto užberti atsivežtu juodžemiu. Taip pat labai populiaru kapą puošti ne tik smulkiais akmenukais, bet ir užpilti smėliu, kuris labai naudingas tuo, kad iš po jo mažiau želia žolė ir tenka skirti daug mažiau laiko kapinių priežiūrai.
Kur dar galime pasinaudoti šiais gamtos produktais? Beveik kiekvieno daugiabučio kieme yra vaikų žaidimo aikštelė, kurios viduryje – smėlio dėžė, kuri beabejo yra užpilta smėliu. Bėgant laikui smėlis senka, būna nukasamas aplinkinių gyventojų ir naudojamas naminių augintinių priežiūrai, todėl su laiku atsiranda poreikis tas mažas vaikų žaidimų aikštelėse esančias smėlio dėžes naujai užpildyti smėliu, o tuo metu mums labai pagelbėja žmonės, kurie prekiauja smėliu ir žvyru.  Neturintiems tinkamų transporto priemonių smėlio vežimui daugiabučių gyventojams tai puikus būdas greitai ir nebrangiai  vaikams sukurti žaidimo plotus į tai labai mažai investuojant.
Atlikti šiuos anksčiau paminėtus darbus dažniausiai susiduriame su dilema – kokiu būdu atsivežti juodžemį ar smėlį, žvyrą. Senais laikais, kai dar namus statė mūsų proseneliai dažniausiai šis darbas būdavo labai sudėtingas ir varginantis, tam, kad atsivežtų smėlio, žvyro ar juodžemio, mūsų proseneliai jį gabendavosi didelius atstumus iš karjerų dažniausiai tam nepritaikytose transporto priemonėse (arklio traukiamais vežimais). Dabartiniais pažangos ir naujausios technikos laikais – vargti, norint atsivežti smėlio, žvyro ar juodžemio tikrai nereikia, tuo pasirūpina prekiaujantys smėliu ir žvyru. Smėlio, žvyro ar juodžemio galima atsivežti kiek tik reikia – nuo mažų kiekių iki stambiagabaričių sunkvežimių pristatomų dešimtimis tonų, todėl gali būti patenkinti ir smėlio dėžučių daugiabučių kiemuose ir stambių statybų poreikiai.
Tai gi nesvarbu ko mums prireiktų – ar išlyginti takelius žvyru, ar užpilti vaikų smėlio dėžę kieme, ar atvežti  juodžemio namo gerbūvio tvarkymui – šiais laikais tai jau nėra problema.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda