Pamatai

Pamatai yra neatsiejama dalis kiekvieno pastato, esanti po juo ir perimanti visą pastato konstrukcijos apkrovą. Įprastai pamatai sudaro 10-20 procentų visos pastato konstrukcijos kainos, jeigu statomas rūsys, kaina gali siekti 30 procentų. Pamatų rūšių yra įvairiausių, todėl pasistengsime aptarti keletą jų ir pateikti keletą praktinių patarimų, kuriuos galėtumėte panaudoti statydamiesi sau bet kokio tipo statinį, paprasčiausiai prižiūrėdami pastato statybą ar net pirkdami naują pastatą.
Labiausiai paplitusi pamatų rūšis yra gręžtiniai pamatai. Taip yra dėl to, jog daugelyje tipinių projektų naudojami būtent šie – gręžtiniai pamatai. Ne paslaptis jog ši pamatų rūšis yra populiari ir tarp individualių projektų užsakovų. Kad ir kaip bebūtų, nepaisant projekto kokybės, yra ir kitų veiksnių kurie daro įtaką būsimojo pastato ar namo kokybei, kuriuos reikėtų aptarti.

Gręžtiniai pamatai pirmiausia atvaizduojami popieriuje, todėl turėsite nusisamdyti profesionalų inžinierių kuris galėtų parengti kuo išsamesnius planus. Vėliau teks perkelti šį planą iš popieriaus į realybę. Tam, kad būtų įrengti kokybiški pamatai, reiks praeiti pagrindinius etapus: nuimti augalinį gruntą, išsigręžti skylių polius ir vėliau juos užpilti betonu, iš armatūros susiformuoti karkasą, apšiltinti pamatus tada galiausiai užpilti pamatus, kad susigulėtų sėliai.
Prieš atliekant bet kokius darbus, turėtumėte žinoti kai kuriuos dalykus, kadangi yra aibė atvejų kai statomi blokiniai pamatai pradeda skilinėti vien dėl to jog pamatai buvo nekokybiški, o kaltė tenka žmogui kuris turėjo prižiūrėti pastato statybą. Kadangi visos vietovės skiriasi viena nuo kitos, turėsite pritaikyti pastatą aplinkos reljefui, taip pat privalėsite atsižvelgti į įšalimo gylį, taip pat tos vietos grunto tipą bei gruntinių vandenų lygį ir panašiai. Reikia elgtis atsargiai ir apgalvotai, kadangi surenkami pamatai gali sudaryti tokių problemų, kad jų išspręsti t.y. ištaisyti sudarytų defektų bus praktiškai neįmanoma.
Vienas pagrindinių patarimų tai būtų užtikrinti jog blokiniai pamatai bus pritaikyti ne tik individualiai, aplinkos paviršiaus reljefui, tačiau ir patys surenkami pamatai būtų padaryti būtent tokie, kokie parodyti brėžinyje. Šioje situacijoje jums gali pagelbėti pastato kontūrų žymėjimas. Žinoma, tai kiek brangoka ir ne kiekvienas sau šitokią paslaugą gali leisti, tačiau reikėtų žinoti ir tai, jog ateityje jums tai atsipirks kadangi nebus kritinių blokų statant pastato pamatus.
Kitas patarimas, kad blokiniai pamatai nepridarytu ateityje problemų tai būtų samdytis specialistą, kuris atliktų reikiamus geologinius tyrimus. Visai kitas atvejis, jeigu perkate jau pastatytą pastatą, tokiu atveju specialistas turėtų įsitikinti ar teisingai buvo atliekami nulinio ciklo darbai, kadangi jie patys svarbiausi. Tik tokiu būdų galite įsitikinti jog surenkami pamatai nesuskilinės ir bus kokybiški.
Taigi, aptarėme pamatų tipas, viskas ko jums trūksta, tai tik gero specialisto, o tokį šiais laikais rasti tikrai ne paslaptis – ganėtinai sunku. Labiausiai rekomenduotina samdytis specialistus per pažįstamus pavyzdžiui, Klaipėdoje, kadangi taip kur kas patikimiau. Patartina kritiškai vertinti kiekvieną specialistą ir gal net pamatyti jo darbus gyvai ir išgirsti atsiliepimus iš ankstesnių jo klientų. Žinoma, galima vadovautis ir skelbimais Klaipėdoje, tarkime jeigu ieškotumėte nusimanančių apie savo amatą žmonių Klaipėdoje laikraščiuose ar skelbimų lentose virtualioje erdvėje – internete.
Kad ir kaip bebūtų, pamatai yra svarbiausia pastato dalis, kadangi ji sugeria visą pastato ir jame esančių daiktų krūvį, taip pat pamatai sugeria ir tas jėgas, kurios veikia patį pastatą. Nepagailėkite savo pinigų tam, kad galėtumėte ramiai gyventi, nes pinigų taupymas kalbant apie pamatus, gali pridaryti daug problemų ateityje, kurios gali būti neišsprendžiamos.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda