Namo statyba
Individualaus namo statyba – tai daugybė klausimų, į kuriuos prieš atsakant reikia gerai pagalvoti. Kokie pamatai geriau, vidinės, išorinės namo sienos, stogo konstrukcija? Kaip surasti geresnį ir optimalesni kainos ir kokybės santykį? Na ir aktualiausias klausimas kaip visada – kokios investicijos nusimato?Tenka žmones konsultuoti svajojančius turėti savo individualų namą ar bent jau apie tai galvojančius. Be opiausio klausimo, apie kainą, sekantis pagal populiarumą būna, o kaip geriau?. Stengiamės niekam nekišti savo nuomonės, tad atsakome ir patariame , kad svarbiausia – apsispręsti, turi kiekvienas individualiai.Vieniems gražu akmens mūro sienos, kitiems patinka plytų sienos, o treti pripažįsta tik natūralias medžiagas.
Svarbiausia įsivaizduoti, žinoti, ko aš noriu. Kitaip, visi patarinėję specialistai bus prakeikti, kai jūs apsigyvensite savo išsvajotame name ir jums patiems, tiesiog netiks vienas ir kitas siūlytas sprendimo įgyvendinimas. Visų pirma kiekvienas profesionalaus specialisto patarimas, kad ir koks kompetentingas ar protingas jis bebūtų, turi patikti tik tam žmogui, kuris svajonių name gyvens. Tad labai svarbi užduotis visiems mastantiems apie namo statyba žinoti ko nori ir kas labiausia patinka. Domėkitės, ieškokit, žiūrėkite jau apgyvendintus ir pastatytus namus, vėliau bus lengviaustatybos proceso metu, na žinoma pastatytas namas, turėtų būti mielas širdžiai.
Namų statyba iš blokelių jau baigia nukonkuruoti tradiciniais tapusius namus iš įvairiausių plytų. Mūro blokeliai labai populiarus ir naudojami ne tik individualių namų statybai. Gana populiarūs ir pramoninės pastatų statybai, sienų vidinių išorinių, tarp kambarių ir laiptinių, gaisrui atsparių ir garso izoliacijai nepralaidžių sienų statyboje. Blokeliai iš kurių statomi, mūrijami individualus namai būna penkių tipų: keraminiai blokeliai, keramzitbetonio blokeliai, akyto betono blokeliai, silikatiniai blokeliai.Trumpai aptarsime kiekvieną iš jų, panagrinėsime esminius jų ypatumus, atskleisdami privalumus, technines medžiagų charakteristikas, bei žinoma, paminėdami galimus trūkumus.
Keraminiai blokeliai
Keraminiai blokeliai yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra naudojamas natūralus krosnyje degtas molis. Molis pakankamai atsparūs, agresyviai besipriešinanti žiemos šalčiams ir vasaros karščiams statybinė medžiaga, Tokio tipo blokeliai yra akyti. Oro ertmės efektyviai išsaugo šilumą, keraminiai blokeliai turi gana panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai blokeliai.Šiai dienai statybinių prekių rinka gali pasiūlyti labai daug įvairių variantų namo sienų statymui, o keraminiai blokeliai pasilieka vieni iš populiariausių pasirinkimų. Keraminiai blokeliai populiarūs ne tik dėl jų ilgaamžiškumo, mažos laiko sąnaudos mūrijant , galima juos naudoti ne tik išorinėms bet ir vidinėms sienoms, atitinka aukštus garso izoliacijos reikalavimus. Iš kitų blokelių jie išsiskiria geru atsparumu gniuždymui, kuris, nors ir lyginant su silikatinių blokelių gaminiais yra mažesnis.Šiais keraminiais blokeliais architektai leidžia statyti ne tik vienaaukščius namus, bet ir kur kas didesnius pastatus.Keraminių blokelių atsparumas šalčio ciklams, gana trumpas 30 šalčio ciklai. Po to blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Reikia atkreipti dėmesį į nevisiškai idealius šio tipo blokelių matmenų tikslumus. Keraminių blokelių matmenų nuokrypiai yra didesni nei, tarkim, silikatinių blokelių pagal aukštį iki 3,5-4 mm, tad jų mūrijimo siūlė turi būti storesnė, o tai byloja, kad bus sunaudota daugiau skiedinio.
Silikatiniai blokeliai
Šių blokelių gamyboje naudojami smėlio, kalkių ir vandens mišiniai. Gamybos proceso metu, formuojami galingais presais, veikiami prisotintais vandens garais, aukštame slėgyje ir 300 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Labai aukšto lygio patvarumas ir atsparumas gniuždymui, lyginant su kitų gaminių blokeliais, jie ipatingai tinkami mūryti daugiaaukščių pastatų laikančiąsias konstrukcijas. Bet, silikatiniai blokeliai yra vieni iš laidžiausiu šilumai, nes jų tankumas didžiausias. Rišamoji medžiaga, kalcio hidrosilikatai, yra lengvesnė už užpildą sudarantį smėlį, per kurį šiluma daugiausia ir prarandama.
Silikatiniai blokeliai yra populiariai naudojami, nes patalpoje palaiko vienodą mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgnumui, pakankamai lengvai sugeria vandens garus. Šie blokeliai taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes atlaiko nuo 40-120 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.
Betono blokeliai
Betoninių blokelių gamyboje naudojamos šios statyboje populiarios medžiagos, smėlis, cementas, vanduo ir šias medžiagas bei jų savybes pagerinantys priedų komponentai. Gaminant šio tipo blokelius, naudojamas vibropresas, todėl blokeliai gana tikslūs geometriniais išmatavimais: yra pakankamai lygūs, galime teigti, kad sumažėja darbo ir medžiagų sąnaudos, tolimesnėje statybos eigoje, atliekant apdailos darbus. Betono blokeliai yra atsparūs sugniuždymui ir oro temperatūrų pokyčiams. Vienas iš pagrindinių betono blokelių privalumų yra atsparumas ugniai t.y. nedegūs, daug visokiausių formų, įvairių matmenų, bei spalvų pasirinkimas. Pakankmai gera garso izoliacija, šie blokeliai dažniausia pasirenkami namo konstruktyvui statyti.
Akyto betono (dujų silikato) blokeliai
Tokius blokelius gamybos technologijoj gaminant naudojamas į miltus sumaltas kvarcinis smėlis surištas rišančios ir mišinį supurenančios medžiagos aliuminio pagalba. Akyto betono blokeliai, yra mažai atsparūs gniuždymui, tad jie populiariausi maža aukščių individualių namų statyboje, taip pat tinkami kaip lengvas užpildas daugiaaukščių namų sienoms.
Kadangi šie blokeliai yra poringi, tai garantuoja didelį tvarumą, pakankamai nebloga garso izoliaciją, statybos eigoje lengvą sumontavimą ir apdorojimą. Akyto betono (dujų silikato) blokeliai taipogi turi aukštą atsparumo koeficientą ugniai yra nedegūs, gaisro atveju neišskiria toksiškų medžiagų ir neleidžia ugniai plisti. Akyto betono (dujų silikato) blokeliai lengvai apdorojami, būdingu medienai. Blokelius galima gręžti, frezuoti, pjauti bet kokiu kampu. Jie patogūs atliekant instaliacinius darbus ir gana tikslūs blokelio matmenys. Šie blokeliai yra mažai radioaktyvūs, toksiški, kaip ir silikatiniai blokeliai, skiriami pirmajai, aktyvumo klasei, jie atsparūs šalčio ciklams, palyginant su keraminiais blokeliais.
Keramzitbetonio blokeliai
Keramzitbetonio blokelių technologinė gamyba susideda iš vibracinio presavimo būdo.Naudojama keramzitas, cementas ir vanduo. Keramzitas tai labai aukštos temperatūros krosnyje kepto molio granulės, kurios yra labai lengvos. Cementas yra rišančioji statybinė medžiaga, nebijanti vandens ir turinti gerą sukibimą su tinku. Šie blokeliai taipogi turi geras akustines savybes, slopina garsą, paprasta juos mūryti, nepūva ir nepelija ir nekaupia drėgmės. Lengvai naudojami statybose, dėl lygaus paviršiaus. Keramzitbetonio blokelių atsparumas šalčiams ar gniuždymo stipriui , lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima teigti, kad yra vidurinės klasės. Visi minėti blokeliai gaminami skirtingomis technologijomis ir skirtingų medžiagų, jie pasižymi plataus poreikio naudojime, panašiomis šiluminėmis, garso, akustikos savybėmis, atsparumui ir sugniuždymui. Keramzitbetonio blokelių mūrytos sienos turi būti papildomai apšiltintos, kadangi šiluminė varža neatitiks STR (statybos techninis reglamentas) nustatytų reikalavimų, todėl jų šilumines savybes nėra labai aukštos. Išsirenkant blokelius, atkreiptinas dėmesys turėtų būti jų kaina, darbo ir laiko sąnaudos. Tikslinga būtų tiesiog racionaliai paskaičiuoti visas įmanomas išlaidas medžiagoms įsigyti, mūro darbams, apšiltinimui, taip pat įvertinti laiko sąnaudas ir rasti labiausiai priimtiną variantą.