Tvenkinių prūdų kasimas

Tvenkinių, prūdų kasimas ir įrengimas reikalauja tam tikrų žinių ir be abejo patirties. Kad tvenkinių, prūdų  kasimas būtų atliekamas teisėtai, pirmiausia turi būti atliekami projektavimo ir įrengimo darbai. Tik tada galės būti atliekami žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos dangų įrengimo darbai. Tvenkinių, prūdų kasimas       baigiamas apdailos ir dekoravimo darbais – statomi įvairiausių formų ir konstrukcijų vandens lieptai bei terasos, atliekama apdaila, priimami akmens dekoro spendimai. Tvenkinių, prūdų kasimas gali būti atliekamas ir be iš anksto paruošto projekto, jei kasamo tvenkinio dydis nebus didesnis nei 3 arai. 3 arų tvenkinių, prūdų kasimas nereikalauja projekto ir patvirtintų specialių leidimų. Tačiau didesniems nei 3 arų vandens telkiniams kasti būtinas leidimų kasti tvenkinius suderinimas ir tvenkinių projektų parengimas. Tvenkinių, prūdų kasimas, parengiamieji kasimo darbai pradedami gavus reikiamus leidimus, parinkus tvenkiniu vietą, numačius hidroizoliaciją, tvenkinio įrangą, valymą ir priežiūrą, apsaugą nuo nelaimingų atsitikimų. Tvenkinių, prūdų formavimas, net jei jų dydis ir neviršija 3 arų, negali būti atliekamas nacionaliniame ar regioniniame parke, rezervate ar draustinyje, iki darbų pradžios būtina kreiptis į miesto savivaldybę.
Tvenkinių, prūdų formavimas  vykdomas atsižvelgiant į teritorijos plotą, dirvožemį. Vandens telkinio dydį ir gylį, šlaitų statumą įtakoja vandens telkinio paskirtis. Gylis ir šlaitų statumas aktualus tada, kai telkinyje bus veisiamos žuvys. Tvenkinių, prūdų formavimas  priklauso nuo sklypo dydžio, labai svarbu, kad jis harmoningai pritaptų prie supančios aplinkos. Jei tvenkinys kasamas mažo dydžio sklype netoli namų, geriausia kad jis būtų iškastas sklypo gale ir būtų matomas pro namo sodo namelio langus.
Naudojant galingą techniką galima iškasti bet kokio dydžio ir formos norimą prūdą ar didžiulį tvenkinį. Pirmiausia iškasama tvenkinio duobė, formuojamas reljefas ir tvenkinio pakrantės, krantų nuolydžiai, klojama hidroizoliacinė danga. Atlikus kasimo darbus, tvarkomos vandens telkinio pakrantės, įrengiami lieptai, pageidaujant – kaskados, kriokliai, į vandenį įtekantys upeliai. Kasant ir formuojant nedidelius dekoratyvinius baseinus, atliekamas pamatų tranšėjų kasimas. Pamatų tranšėjų kasimas būtinas ir formuojant dirbtinę vandens užtvanką. Pamatai tokiu atveju iškasami gana gilūs, daug žemiau vandens dugno lygio, į pamatus montuojami mūro blokai, šlaitai tvirtinami ir dekoruojami akmenimis. Pamatų tranšėjų kasimas neišvengiamas ir mažo gylio mini baseinėliuose, kur gruntinis vanduo nepasiekia, vandens pripilama arba natūraliai prilyja. Iškasus ir išpylus pamatus, mažiems vandens telkiniams būtina hidroizoliacija, kuri atliekama vulkanizuojant PVC membraną. Dekoratyvinė mažų vandens telkinių apdaila atliekama smulkių akmenėlių danga, didelių tvenkinių ir prūdų – natūraliais dideliais lauko akmenimis. Įrenginėjant bet kokio dydžio vandens telkinį, patartina pagalvoti ir apie jo valymą nuo dumblių, įvairių bakterijų – sumontuoti tvenkinio valymui skirtą įrangą, vandens filtrus, sietelius šiukšlėms.
Vandens telkiniai – prūdai, tvenkiniai skirti maudytis, grožėtis, veisti žuviai, tačiau jų vanduo yra gruntinis, paviršinis ir netinka vartoti žmonėms, tai yra gerti, maistui ruošti. Žmonės, gyvenantys sodybose ir neturintys vandentiekio, pradeda galvoti – iš kur gauti vandens? Vienintelė išeitis turėti savo vandens – šulinių kasimas. Šulinių kasimas gali būti atliekamas dviem būdais – senoviniu būdu, kai šulinys iškasamas naudojantis kastuvu. Tiesa, rankiniu būdu atliekamas šulinių kasimas užtrunka daug laiko ir pareikalauja daug jėgų, tuo labiau, kad šį amatą išmanančių žmonių yra nedaug. Kastuvu iškasti šuliniai pastaruoju metu laikomi atgyvena, tačiau modernūs giluminiai gręžiniai kol kas irgi sunkiai prigyja. Giluminiai gręžiniai kol kas dar yra naujovė, jų įrengimas kainuoja keltą kartų daugiau už tradicinių šulinių įrengimą.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda