Buto remontas

Įsigijus naują butą, išsinuomojus gyvenamąsias patalpas ilgesniam laikui dauguma pirmiausia griebiasi buto remonto darbų. Išleidus visas santaupas būsto įsigijimui, buto remonto skirtas lėšas savininkai dažniausiai skolinasi. Norint tikslingai išnaudoti gautą kreditą, specialistai duoda elementarų patarimą – neskubėti ir naujame būste kiek pagyventi.

Toks patarimas duodamas tam, kad Jūs patys susiformuotumėte nuomonę: ar bus paliekamos tos pačios buto sienos, ar bus planuojama kai kurias griauti, taip pat kokie baldai bus reikalingi, kur jie bus statomi ir panašiai.  Specialistai šmaikštauja ir primena nepamiršti, kad bute būtina „įkomponuoti“ ir dulkių siurblį, siuvimo mašiną, net žiemai kaupiamas atsargas – uogienes, kompotus primena. Šie daiktai reikalauja nemažai vietos – todėl būtina apsvarstyti, kur jie bus laikomi.
Norint pradėti buto remonto darbus, visų pirmiausia, reikėtų pasitelkti vaizduotę ir numatyti kaip turėtų atrodyti pats buto išplanavimas. Rekomenduojama atlikti visų kambarių išmatavimą. Atlikus šį darbą – reikėtų ant „vatmano“ ar paprasčiausio matematikos sąsiuvinio lapo suprojektuoti buto vaizdą, nurodant baldus, didelių gabaritų buitinę techniką, vaizdo ir garso aparatūrą ir panašiai. Specialistai rekomenduoja atlikti šiokį tokį žaidimą: nubraižant popieriuje baldus ir kitus daiktus , o vėliau iškirpus iš popieriaus juos būtų galima projektuoti išdėstymą buto erdvėje. Organizuojant tokį užsiėmimą –  bus sutaupomas laikas baldų perstumdimo aspektu, taip pat bus sutaupyta fizinė jėga.
Daugeliui iš mūsų įsigijus būstą užvaldo nežinomybė, kuomet paprasčiausiai savininkai nežino nuo ko pradėti buto remontą. Remiantis specialistų rekomendacijomis, patartina pirmiausia užsiimti daugiausiai dulkių keliančiu ir statybinio laužą gausinančiais darbais: grindų išlyginimas, sienų siūlių lopymas (jei būstas senos statybos), sienų lyginimas, šildymo prietaisų keitimas, plastikinių langų, durų montavimu, elektros instaliacijos, vamzdynų keitimas ir kiti darbai.
Atliekant buto remontą specialistai pirmiausia rekomenduoja, kad statybininkai įrengtų vonios ir tualeto patalpas. Vonioje rekomenduojama pakeisti, perdaryti santechniką, o prieš klojant grindų plyteles būtina numatyti ar grindys vonioje bus šildomos. Įrengus šiuos kambarius – rekomenduojama pereiti prie elektros instaliacijos darbų. Įvertinus, kokiose vietose bus baldai, buitinė technika reikėtų numatyti ar užteks esamų rozečių. Norint atnaujinti namuose veikiančią šildymo sistemą ir pakeisti radiatorius, svarbu numatyti ar atliekant buto remonto darbus ateityje dar bus reikalingas virinimas, kad nereikėtų pakartotinai kviesti specialistų, nuomotis įrangos.
Po šio etapo rekomenduojama atlikti sienų, grindų lyginimo darbus  ir tik tuomet patartina užsiimti vamzdynų pakeitimu (jei būstas yra senos statybos arba prieš tai buvę šeimininkai nebuvo keitę).  Kuomet yra ištaisytos statybų metu padarytos klaidos – galima planuoti durų, langų įstatymo darbus. Po šio etapo seka lubų balinimo ir glaistimo darbai. Klojamos grindys, ant sienų klijuojami tapetai. Specialistai primena, kad atliekant bute remontą nepamirštumėte atjungti elektros įtampą. Jei įsigytame būste yra balkonas, lodžija – rekomenduotina pačioje buto remonto darbų pabaigoje įrengti šias patalpas, nes šiose patalpose viso remonto metu bus galima laikyti statybines medžiagas, statybines atliekas, remontui reikalingus įrankius.
Žinoma, pateiktas darbų eiliškumas yra tik vienas iš daugelio specialistų požiūrio į atliekamų darbų eiliškumą. Būsto savininkai patys turi teisę rinktis nuo ko pradėti remonto darbus.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda