Vidaus apdaila Klaipėdoje

Sienų dažymas, kaip vidaus apdailos Klaipėdoje darbas, reikalauja tinkamo pasiruošimo ir domėjimosi šio darbo specifika. Ilgesnį laiką domėtis reikia, jei norima namuose sienas nusidažyti patiems, o profesionalūs meistrai turi domėtis naujovėmis tam, kad galėtų užsakovams pasiūlyti ne tik lygiai nudažytas sienas, bet ir dekoruotas įvairiais būdais.
Ketinant perdažyti patalpas, reikia kruopščiai nuimti senus dažus.

Dažams nuimti taikomi įvairūs būdai. Kiekvienas meistras pasirenka jam priimtiną senų dažų nuėmimo būdą atsižvelgdamas į paviršiaus tipą, dažų sluoksnį ir kitus parametrus. Vieni vidaus apdailos Klaipėdoje meistrai naudoja infraraudonųjų spindulių lempas. Dirbant šiuo prietaisu reikia atidžiai vadovautis instrukcijomis. Infraraudonųjų spindulių lempa praverčia tada, kai reikia pašalinti senus dažus aplink langus. Šių spindulių paveikti dažai sušyla, suminkštėja ir tampa lengviau nugramdomi.
Vidaus apdailos Klaipėdoje rinka siūlo ir specialių cheminių priemonių seniems dažams šalinti. Užteptos ant paviršiaus šios priemonės tam tikrą laiką veikia paviršiaus dažus. Vėliau dažai nuo sienos nugramdomi gramdykle ir nuplaunami. Su tokiomis cheminėmis priemonėmis reikia dirbti laikantis specialių nurodymų instrukcijose. Seniems dažams nuimti nuo sienų naudojama ir kaustinė soda. Paprastai, kad kaustinės sodos mišinys būtų tirštesnis, į jį įmaišoma tapetų klijų. Toks mišinys naudojamas kaip ir cheminės priemonės seniems dažams nuo sienų pašalinti. Vidaus apdailos Klaipėdoje specialistai pabrėžia, kad kaustinės sodos mišinys netinka medinių paviršių dažų nuėmimui. Taip pat svarbu prisiminti, kad dirbant su bet kokiomis cheminėmis priemonėmis, reikia mūvėti pirštines, dėvėti apsaugą akims ir atidžiai laikytis rekomendacijų tokiam darbui.
Vienokiu ar kitokiu būdu nugramdžius senus dažus nuo sienos paviršiaus ir paruošus paviršių naujam dažymui, galima važiuoti į prekybos centrą rinktis dažų spalvos. Žinoma, nuo didžiulio skirtingų spalvų ir atspalvių pasirinkimo tiesiog raibsta akys. Svarbu neskubėti ir gerai apsvarstyti, kokia spalva būtų jums tinkamiausia. Galbūt net nereikėtų pirkti dažų, jei labai abejojate dėl keleto atspalvių. Kitą dieną nuvažiavę pirkti dažų jau būsite tikri, kad jums reikia būtent tos spalvos.
Vidaus apdailos Klaipėdoje dažytojai išskiria keletą sienoms dažyti skirtų dažų rūšių. Viena iš rūšių yra aliejiniai dažai. Kadangi šių dažų sudėtyje paprastai būna sėmenų aliejus, dažai ilgai džiūsta. Vienu aspektu ši savybė yra palanki, nes aliejiniams dažams dar nepradėjus džiūti, spėjama juos tolygiai paskirstyti. Bet kitu aspektu, aliejiniai dažai turi būti tepami labai plonu sluoksniu, nes užtepus per daug dažų, jie gali nuvarvėti, o tokie „raštai“ išdžiūvusių sienų tikrai nepuošia. Taigi dažant aliejiniais dažais ir tepant labai plonu sluoksniu, reikia dažyti tą pačią sieną antrą kartą. Tik tokiu atveju išgaunama graži ir vientisa sienos spalva.
Kita vidaus apdailos Klaipėdoje dažytojų išskiriama dažų rūšis yra alkidiniai dažai. Alkidiniai dažai taip pat yra aliejiniai dažai, tik pasižymintys geresnėmis savybėmis. Dažymo darbai šiuo atveju atliekami greičiau ir patogiau, nes alkidiniai dažai džiūsta greičiau nei aliejiniai ir tepami storesniu sluoksniu nei rekomenduojama dažant aliejiniais dažais.
Dar viena dažų rūšis, puikiai tinkanti vidaus apdailos darbams, yra lateksiniai dažai. Nors šie dažai džiūsta greitai, dažomų paviršių kokybei tai nekenkia.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda