Vidaus apdaila

Daugelis įmonių, kurios užsiima vidaus apdaila, rekonstrukcija bei kitais statybos darbais siūlo darbus atlikti kokybiškai ir per trumpą laiką. Kitas rūpimas klausimas kiekvienam buto ar namo savininkui kaina. Kiekvienas nori, kad būtų kainos ir kokybės santykis. Ne vienam yra tekę nusivilti kokybe, tokiu atveju laikas, kada turi būti atliekama rekonstrukcija ateina gana greitai. Investicijos vėl reikalingos, dažnai pasitaiko, kad nemenkos.

Tai priklauso dalinai nuo to kaip atlikta vidaus apdaila pradžioje (pavyzdžiui statant pastatą). Statyboms labai taupyti nepatartina, kadangi tai gali būti taupymas ne ten kur reikia, o vėliau gali pareikalauti didesnių išlaidų. Visada verta pasikonsultuoti su specialistais, jei nepakankamai išmanote statybų srityje. Medžiagas statyboms galite įsigyti patys arba tai patikėti statybininkams. Dažnai statybininkai (arba statybų įmonės) turi galimybes gauti medžiagas geresnėmis kainomis, nei mokėtumėte jūs pirkdami savarankiškai. Be to, nereikės gaišti laiko. Neretai būna taip, kad ne visas reikalingas statybines medžiagas galima rasti vienoje parduotuvėje. Gali tekti apsilankyti keliose, tai gali užimti nemažai laiko. Nepamirškite, kad bus ir kuro sąnaudos, jei reikės važinėti ilgesnius atstumus ieškant statybai reikalingų medžiagų. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo reikšminga, tačiau paskaičiavus matysite, kad patyrėte didesnių ar mažesnių papildomų išlaidų. Statybininkai jūsų neapgaus, jei tai yra atsakingi ir sąžiningi žmonės. Galite paprašyti čekių arba, kad pardavėjas išrašytų sąskaitas-faktūras už nupirktas medžiagas. Tokiu atveju darbininkai negalės sukčiauti ir prašyti jūsų mokėti daugiau nei pirkiniai kainavo. Statybininkai gali šiek tiek brangiau įvertinti savo darbą dėl to, kad medžiagomis rūpinasi jie. Paprastai tai nekainuoja daug brangiau. Jie geriau žinos kokios statybinės medžiagos geresnės bei ekonomiškesnės, kada vykdoma vidaus apdaila ar rekonstrukcija. Svarbus momentas yra tada, kada renkatės darbininkus statybos darbams atlikti. Visada įsitikinkite ar jie atsakingi, ar sąžiningai atlieka darbus, ar vykdo duotus pažadus. Galite paprašyti pateikti rekomendacijas iš kitų savininkų, kuriems buvo atliekami rekonstrukcijos, vidaus apdailos arba kiti statybos darbai. Dažnai pasirinkus samdomus darbuotojus darbai kainuoja pigiau nei įmonės siūlomos paslaugos. Kainos priklauso nuo daugelio dalykų. Įtaką turi bendras plotas, kuriam reikalinga rekonstrukcija ar vidaus apdaila. Priklauso ir nuo to kokius darbus reikės atlikti. Brangiau gali kainuoti, jei bus reikalingi santechnikos ar elektros darbai, jei reikės dėti palanges, duris, jei reikalingas gipso kartono montavimas, plytelių klojimas, dažymas. Dažniausiai nepakanka vienos srities specialisto visiems reikiamiems darbams atlikti. Tokiu atveju tenka kreiptis į elektrikus, santechnikus, dažytojus ar kitus. Jiems, žinoma taip pat reikia mokėti už atliktus darbus.
Nusprendus, kad bus vykdoma rekonstrukcija, vidaus apdaila ar kiti darbai reikia susidaryti sąmatą, kad būtų žinoma kokia pinigų suma bus reikalinga. Rekomenduojama skirti šiek tiek daugiau pinigų nei planuojama išleisti, kadangi gali būti ir neplanuotų išlaidų. Gali prireikti šiek tiek daugiau statybinių medžiagų nei planavote. Gali atsirasti daugiau darbų nei buvo numatyta. Nei vienas nenori, kad darbai užsitęstų žymiai ilgiau nei buvo planuota, kad taip nenutiktų rekomenduojama turėti atsargoje maždaug apie dešimt procentų numatytos sumos.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda