Vidaus apdailos darbai – tai tarsi paskutiniai ir baigiamieji darbai namo statyboje. Šiems darbams turi būti skiriamas atitinkamas dėmesys ir parenkamos kokybiškos medžiagos, nes juk kaip bus nutinkuotos ir nudažytos sienos, bus matoma kasdien.
Nesvarbu, kokios statybos vykdomos, individualaus namo ar sodybos, įrengiamas naujas butas ar remontuojamas senas, be gipso kartono plokščių apsieinama retai.
Universalus šios statybinės medžiagos pritaikymas lemia platų jos panaudojimą šiandieninių statybų vidaus apdailos reikmėms. Yra net penkios skirtingos gipso kartono plokščių rūšys. Standartinė gipskartonio plokštė yta balta. Patalpose, kuriose norima įrengti ugniai atsparią vidaus apdailą, naudojamos raudonos gipso kartono plokštės. Ten, kur numatomas didesnis nei įprasta drėgmės kiekis, montuojamas žalias gipskartonis. Universalesnė, t.y. atspari ir ugniai, ir drėgmei, yra mėlyna gipso kartono plokštė, o grindims skirtas rudas gipskartonis.
Pastaruoju metu vis dažniau aptariama ir nagrinėjama ekologijos tema. Kiekvienas daugiau ar mažiau susimąstome, ar ekologiškai gyvename, ką galėtume pakeisti savo aplinkoje, kad būtume sveikesni. Gipso kartonas, panaudotas mūsų gyvenamosios aplinkos vidaus apdailai, prisideda prie ekologiškesnės mūsų aplinkos. Gamintojai teigia, kad gipskartonis yra ekologiška statybinė medžiaga, nes gaminama iš nekenksmingų medžiagų be sintetinių priedų ir toksinų. Didžiąją dalį gipso kartono plokštės sudaro gipsas, keletą procentų – popierius ir vos vieną procentą užima armavimo medžiaga. Pats gipsas, kaip medžiaga, nedaro jokios žalos žmogaus sveikatai, nes jo rūgštingumas labai panašus į žmogaus odos rūgštingumą.
Dažniausiai gipso kartonas naudojamas vidaus apdailos darbams ir dėl nedidelės kainos. Pavyzdžiui, gipso kartonas, naudojamas luboms dengti, kainuoja net dvigubai pigiau nei tokio paties ploto įtempiamųjų lubų įrengimas. Gamintojai pabrėžia, kad nedidelė gipskartonio kaina nereiškia, kad tai pati prasčiausia statybinė medžiaga. Bet kas, kas bent kartą yra dirbęs su gipso kartonu, paantrintų šiam gamintojų teiginiui. Gipso kartonas sveria sąlynai nedaug, todėl bet kokiose patalpose įrengtos gipskartonio pertvaros perdangoms yra daug lengvesnės už mūrines sienas.
Kadangi gipso kartono plokščių paviršius yra kartoninis, tai labai palengvina sienų vidaus apdailos darbus. Dažant sienas, dažai labai gerai sukimba su kartoniniu šios statybinės medžiagos paviršiumi. Ant gipskartonio patogu klijuoti tapetus ir keramines plyteles. Gipso kartono plokščių lygus paviršius palengvina dažymo, tapetavimo ir plytelių klijavimo darbus. Sumontuotas gipso kartonas bus ilgaamžis, jei pasirinkus vieno kurio nors gamintojo produktą bus paisoma to gamintojo techninių rekomendacijų įrengimui. Greitas gipso kartono plokščių montavimas taip pat lemia didesnį šios statybinės medžiagos populiarumą.
Paprastai montuojamos gipskartonio konstrukcijos yra puiki išeitis skubantiems atlikti vidaus apdailą. Gipso kartono plokštės tiesiog pritvirtinamos prie metalinio karkaso. Vėliau, sugalvojus pakeisti patalpos išplanavimą, gipso kartono siena labai nesudėtingai išmontuojama. Jei vidaus apdailos darbai nebuvo baigti šiltuoju metų laiku, neverta nerimauti. Gipso kartoną galima montuoti ir žiemą, tik svarbu, kad patalpos būtų sandarios, t.y. su langais, ir šildomos. Gipskartonis pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis, kurios pagerina gyvenimo kokybę. Ši statybinė medžiaga gali sugerti drėgmės perteklių iš aplinkos, žinoma, iki tam tikro lygio, o vėliau vėl išskirti jį į orą. Tai lyg gyva ir prisitaikanti prie aplinkos medžiaga.