Sienos griovimas pjovimas

Šiuo metu darydami buto remontą daugelis imasi įvairiausių rekonstrukcijų, norėdami padidinti funkcinių buto erdvių plotą. Vienas iš tokių būdų – sienos griovimas ar sienos pjovimas, kada išgriaunama keletas, jūsų nuomone, nereikalingų sienų arba tiesiog sienoje padaroma anga ar niša išpjaunant sienos dalį.

Sienos griovimas ar sienos pjovimas. Ką reikėtų žinoti prieš imantis tokių darbų savo bute?
Jeigu jūs gyvenate daugiabučiame name ir nusprendėte, kad bus vykdomas sienos griovimas, tai susidursite su keletu problemų, kurias turėsite išspręsti:
Pirma, detaliai susipažinkite su buto planu, ir išsiaiškinkite, kurios sienos yra atraminės, o kurios ne. Atminkite, kad atramines sienas griauti pavojinga. Jas išgriovus, galite sukelti pavojų ne tik savo, bet ir kaimynų sveikatai, gyvybei bei turtui. Brėžiniuose sienos, į kurias remiasi perdangos plokštės paprastai žymimos storesne linija.
Antra, būtinai pasitarkite su specialistais, kurie patars, ar galima griauti visą sieną, ar tik jos dalį, o gal įmanoma tik išpjauti angą sienoje. Taip išvengsite nepageidaujamų pasekmių.
Trečia, atminkite, kad sienos griovimas– tai buto rekonstrukcijos darbai, ir prieš juos pradedant reikia gauti savivaldybės išduodamą statybos leidimą. Taip pat reikia daugiau nei pusės namo gyventojų raštiško sutikimo.Tik tuomet galite pradėti įgyvendinti buto rekonstrukcijos projektą.
Jeigu sumanysite savo bute imtis neatraminių sienų griovimo, jums projekto nereikės. Statybos leidimo neatraminės griovimui jums reikės tik tuomet, jeigu jūs gyvenate labai sename ar istoriniame pastate.
Norėdami gauti statybos leidimą griauti atramines sienas ar planuojamas sienos pjovimas, turite pateikti  prašymą (buto šeimininko) savivaldybei, daugiau nei pusės namo gyventojų rašytinį sutikimą ir buto planą. Buto planą be atraminės sienos turi perbraižyti architektas projektuotojas. Jeigu atraminę sieną griaunate aukštesniame nei devynerių aukštų name, jums dar bus reikalingi atestuoto konstruktoriaus skaičiavimai, norint išvengti neigiamų sienos griovimo padarinių visam daugiaaukščiam namui, nes jeigu jūsų kaimynai kitame aukšte toje pačioje vietoje išgriaus sieną, namo konstrukcija gali neatlaikyti ir namas gali sugriūti. Todėl kartais leidimai griovimui iš viso neišduodami. Bet jeigu leidimą gavote, jums dar reikės reikės buto rekonstrukcijos projekto eksperto įvertinimo.
Jeigu jau turite visus minėtus leidimus ir atliktų skaičiavimų rezultatus, patvirtinančius, kad siena, esanti jūsų bute nėra labai svarbi visam gyvenamajam pastatui, gali būti pradedami darbai (sienos pjovimas ar sienos griovimas). Dar reikėtų pasitikrinti, ar griaunamoje arba pjaunamoje sienoje nėra elektros laidų. Jeigu yra, juos reikia atjungti. Specialistai rekomenduoja vykdyti visus nurodytus formalumus, nes savavališkai atliekant neleistinas buto rekonstrukcijas, taikomos didelės piniginės baudos.
Sienos pjovimą vargu ar galėsite atlikti patys. Šiam darbui reikalingi specialūs įrankiai- deimantinio pjovimo staklės. Šios staklės pjauna deimantiniais diskais ir gali pjauti skirtingus kietus paviršius.
Jeigu vis dėlto nusprendėte sieną bute pjauti patys, privalote laikytis saugumo reikalavimų, dirbant reikiamais įrankiais. Šiuo atveju svarbu yra dėvėti šalmą ir apsaugą akims. Nepamirškite gerų, kokybiškų pirštinių, leidžiančių stabiliai laikyti įrankį rankose. Sienų pjovimo įrankiai veikdami skleidžia daug triukšmo, todėl turėtumėte naudoti apsaugines ausines. Jeigu jų neturite, galite naudoti ir paprastas muzikos klausymo ausines. Svarbu, kad jūsų ausys būtų apsaugotos nuo didelio triukšmo. Taip pat patariama dėvėti respiratorių, nes pjaunant sieną į aplinką pasklinda labai daug dulkių, kurios gali gali patekti į jūsų kvėpavimo takus.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda