Sienos griovimas

Sienos griovimas ar pertvarų griovimas šiandieną populiarus. Kiekvienas nori atnaujinti butą ar namą, padaryti jį šiuolaikišką. Dažnai svetainė sujungiama su virtuve, padaroma viena didelė patalpa. Įsigijus butą senesnės statybos name kiekvienas nori jį atnaujinti bei padaryti modernų. Daugiabučiai suprojektuoti pagal senus modelius, kurie dažniausiai netenkina naujakurių. Sienos, tarsi pradeda trukdyti.

Tokiu atveju vykdomas sienos griovimas ar pertvarų griovimas. Šiuos darbus atlikti geriausia patikėti statybininkams, kuriems jau ne kartą teko susidurti su griovimo darbais. Prieš atliekant minėtus darbus patariama kaip įmanoma daugiau susirinkti reikiamos informacijos. Priešingu atveju galite turėti ne tik nemažų nuostolių, bet ir nemalonumų. Dažnai reikia surinkti namo gyventojų parašus, kad būtų atliekamas sienos griovimas, nors darbai vyks ne bendro naudojimo patalpose, bet jūsų nuosavame bute. Ne retai pasitaiko, kad kaimynai nepasirašo, kad jūsų bute būtų atliekami tokie darbai. Dažniausiai tie, kurie visą laiką būna namuose. Nesutikti gali dėl įvairių priežasčių. Vieni dėl keliamo triukšmo, kiti gali nepasirašyti tiesiog dėl pavydo, kad kaimynai gali leisti sau daugiau nei jie, treti suranda dar kitokių priežasčių. Parašų rinkimas paprastai užtrunka ilgai, tai varginantis darbas. Vienus gyventojus tenka įkalbinėti, kitus nelengva sutikti. Nesurinkus parašų tiek kiek reikia galima kreiptis į teismą. Kiekvienas turėtų tai žinoti, kad turi tokią teisę. Priešingu atveju sienos griovimas ar pertvarų griovimas gali neįvykti.
Gavus reikiamą leidimą griauti sienas ar pertvaras nepatariama imti iš karto ir pradėti darbuotis. Jei neturite pakankamai žinių galite patirti nuostolių. Pirmiausia reikėtų sudaryti bent jau preliminarią sąmatą. Rekomenduojama kreiptis į architektus – projektuotojus. Šių specialistų darbas gali kainuoti įvairiai. Tai priklauso nuo to kelintame aukšte yra jūsų butas, sienos duomenų (techninių) bei kitų. Reikėtų žinoti, kad atraminės sienos yra tvirtesnės, neretai, kada vykdomas sienos griovimas ar pertvarų griovimas galima aptikti armatūros. Gali prireikti brangesnių statybinių įrankių. Nusprendus griovimo darbais užsiimti savarankiškai, nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo paprasta, reikėtų paskaičiuoti ar ne mažiau bus išlaidų, jei samdysite statybininkus, kurie turi reikiamą įrangą. Priešingu atveju statybinius įrankius teks nuomoti arba pirkti. Neverta pirkti įrangos ar įrankių, jei planuojamas vienos sienos griovimas. Rekomenduojama, kad statybininkai dirbtų kartu su projektuotoju, kad siena būtų išgriauta taip kaip suprojektuota, kad nekiltų jokių nesusipratimų. Svarbu, kad būtų laikomasi plano, kurį sudaro projektuotojas. Reikėtų žinoti, kad siena gali įgriūti, dažniausiai visa atsakomybė lieka šeimininkui. Prieš griaunant sienas labai svarbu žinoti, kur yra elektros laidai. Tokią sieną gali būti ne taip paprasta išgriauti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Atliekant tokius darbus paprastai neišvengiamos dulkės, todėl kad apsaugotumėte bute esančius baldus ir grindis juos reikėtų uždengti. Baldų uždengimui galima naudoti paprastą plėvelę, grindims reikėtų rinktis kietesnę medžiagą, kadangi krentančios sunkesnės statybinės medžiagos gali sugadinti grindis, nepriklausomai nuo to ar griaunama siena ar vykdomas pertvarų griovimas. Darbai sukelia nemenką triukšmą, kurį tikrai girdės šalia gyvenantys žmonės, tad stenkitės, kad darbai neužsitęstų iki vidurnakčio.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda