Gręžtiniai pamatai -rekonstrukcija

Šalies statybų sektoriuje pastebima, kad vėl atsigauna individualių gyvenamųjų namų statymo paklausa – bumas. Ypatingai statybų poreikis suaktyvėja šiltuoju metų laikotarpiu – balandžio – lapkričio mėnesiais.
Dažniausiai statant nedidelius, vieno – dviejų aukštų gyvenamuosius namus, savininkai svarsto kokio tipo pasirinkti pamatus, kokiame gylyje juos įrengti, kiek jie kainuos? Žinoma, dar vienas svarbus aspektas, ką privalo numatyti savininkai, – gyvenamojo namo rūsys.

Jei nėra poreikio rūsiui – efektyviausias pasirinkimas pamatams įrengti – gręžtiniai pamatai.
Pasirinkus tiek šį pamatų tipą, tiek bet kurį kitą – pirmiausia, Jūs turėsite atlikti geodezinius tyrimus. Vienos įmonės pateikia įkainius, kad geodeziniai tyrimai kainuoja nuo 700 lt, tačiau išsamiau paieškojus internete – galima rasti ir už daug mažesnę sumą – nuo 500 lt. Šių tyrimų dėka bus ištirtas gruntas, nustatyta kokiame gylyje glūdi požeminiai vandenys. Ir tik tuomet bus galima pradėti planuoti pamatų statybą.
Gręžtinių pamatų įrengimas yra priklausomas nuo būsimo statinio projekto bei grunto. Siekiant sudaryti preliminarią namo sąmatą, atkreipkite dėmesį, kad mūrinis ir karkasinis – skydinis namas skiriasi savo svoriu, tad mūriniui pastatui pamatai kainuos brangiau. Kaip jau minėta anksčiau, name nenumačius rūsio – puikiausiai tiks įrengti gręžtinius pamatus.
Pamatų įrengimo eiga nėra sudėtinga, o laiko atžvilgiu – pastarieji įrengiami greičiau nei kito tipo pamatai. Remiantis specialistų rekomendacijomis įrengti pačius gręžtinių pamatų polius reikėtų ne rečiau kas 2-2,5 metrų. Vėliau ant jų dedamas armuotas rostverkas, o ant paruošto pagrindo klojamas polistirolas ir užliejamas betono sluoksnis. Rodos viskas elementaru ir paprasta, tereikia pasirinkti tinkamus rangovus.
Žinoma, pasirenkant statybininkus, būtina, kad jie dirbtų kokybiškai, nepadarytų broko, kuomet  pamatų rekonstrukcija tebūtų vienintelė išeitis. Internetiniuose skelbimų puslapiuose gausu statybininkų su (arba be) individualios veiklos – tačiau reikėtų pasvarstyti, kokias garantijas šis žmogus galės pasiūlyti Jums ir ar Jūs juo pilnai galėsite pasitikėti.
Statybų sektoriuje pastebima nauja tendencija, kuomet perkamas senas namas ir atliekama jo rekonstrukcija. Taip būsimo statinio savininkai tikisi pabėgti iš daugiabučių gyvenamųjų namų, nusipirkdami sodo namukus ir juos pertvarkant į gyvenamuosius. Dažniausiai naujieji šeimininkai planuoja atlikti pamatų, stogo rekonstrukcijos darbus, taip pat nepamiršta geriau apšiltinti sienas. Atliekant pamatų rekonstrukciją, jos darbai priklauso taip pat nuo pamatų tipo. Daugiausiai pasitaikantys senos statybos sodo namų pamatai būna cementiniai lieti pamatai arba lauko riedulių pamatai. Renovuojant pamatus, pats pastatas dažniausiai nėra nukeliamas, todėl tai apsunkina rekonstrukcijos darbus. Elementariausias renovavimo pasiūlymas – papildomas pamatų sutvirtinimas, kuomet yra išliejami 10-20 cm aukščio lyginamasis monolitinio gelžbetonio sluoksnis, vėliau atliekamai tinkavimo darbai, namo savininkai taip pat gali pasirinkti pamatų apklijavimą klinkerinėmis plytelėmis, kurios statiniui suteiks daugiau prabangos ir tvirtumo. Specialistai rekomenduoja, kad pertvarkant sodo namelį į gyvenamąjį yra būtina apšiltinti pamatus bei grindis.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda