Gręžtiniai pamatai-rekonstrukcija

Statybininkai dažnai rekomenduoja rinktis tokius pamatus. Tai puikus sprendimas, jei statote namą vietoje, kuri yra pelkėta. Gręžtiniai pamatai bus puikus pasirinkimas. Tokių pamatų rekonstrukcija palyginus nėra sudėtinga.
Prieš pradedant gręžtinių pamatų įrengimo darbus (arba jei daroma rekonstrukcija) nepamirškite ištirti grunto.

Tai labai svarbu, kadangi pastatytas namas gali prarasti pradinę formą (deformuotis) arba tiesiog pradėti smegti į žemę. Nei vienas nenorėtų tokių pasekmių, todėl nepatartina taupyti grunto tyrimams. Ateityje gali tekti sumokėti dvigubai. Tokius tyrimus gali atlikti geologai. Informacijos apie jų teikiamas paslaugas galite rasti internete arba žiniasklaidoje. Geologai-profesionalai jus visada mielai pakonsultuos bei suteiks reikiama informaciją ar pagalbą, neatsižvelgiant į tai ar daroma senesnio namo pamatų rekonstrukcija ar įrenginėjami nauji.
Galima išskirti kelis tokių pamatų įrengimo žingsnius:
Pirmas žingsnis – tai augalinio grunto nuėmimas. Toks gruntas beveik visada būna tose vietose, kur vykdomi statybos darbai.
Antras žingsnis – polių gręžimas. Šie darbai vykdomi tada, kada yra nuimtas augalinis gruntas.
Išgręžus polius vykdomi polių armavimo darbai. Po to jie užpildomi betonu.
Atlikus minėtus darbus formuojamas karkasas, sudaromi klojiniai, kurie užpilami betonu.
Svarbus momentas – pamatų apšiltinimas, tai būtinai turi būti atlikta.
Kada įrenginėjami tokie pamatai, kasamos pamatų duobės. Atstumai bei gręžinių skersmuo pasirenkami pagal namo išmatavimus. Gręžimo darbai gali būti atliekami traktoriaus pagalba bei kitais automatizuotais būdais, taip pat galite gręžti rankiniu būdu. Šis būdas ilgiau užtruks, nors gali kainuoti ir pigiau. Žmonės norėdami sutaupyti kartais pasirenka gręžimą rankiniu būdu, nors taip sugaištama daugiau laiko. Svarbu nepamiršti atlikti specialių skaičiavimų statant bet kokių matmenų pastatus. Skaičiavimus galima atlikti ir tokiu atveju, jei atliekama rekonstrukcija.
Šiandieną sparčiai populiarėja rastiniai namai, kurie yra gana ekonomiški bei puikios išvaizdos. Jei statote tokį namą ir nusprendėte, kad jums tinkamiausi gręžtiniai pamatai, statybininkai pataria, kad pirmasis pamatų vainikas nebūtų prigludęs prie žemės. Rekomenduojama pakelti nuo žemės gana aukštai, rostverką pakelti nuo žemės paviršiaus ne mažiau kaip 60 cm. ( įprastai rostverko plotis būna apie 30 cm.). Svarbu atsižvelgti į tai, kokio storiu rąstai naudojami statyboms. Prieš pradedant statyti polius dedami strypai iš armatūros (paprastai 12 mm skersmens). Viename gręžinyje turi būti įdėti keturi strypai. Pasenus statiniui tokius pamatus galėsite atnaujinti, gali būti vykdoma pamatų rekonstrukcija.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda