Gręžtiniai pamatai Klaipėdoje

Tikriausiai dauguma žmonių, gyvenančių nedideliuose butuose mieste, svajoja turėti nuosavą namą užmiestyje. Žinoma, vien svajoti neužtenka, reikia tikslingai ir kryptingai dirbti tam, kad svajonė taptų realybe.
Kaip pradinės mokyklos žinios yra pagrindas tolesniems mokslams ar studijoms, taip pamatai yra tvirtas svajonių namo pagrindas. Tam, kad namo ar kito statinio pamatai būtų įrengti kokybiškai, statybvietėje turi būti atlikti grunto tyrimai ir įsitikinta, kad gruntas atlaikys pastato apkrovas. Kiekvienas pastatas perduoda jį veikiančias apkrovas į pagrindą.

Pagrindai gali būti natūralūs ir dirbtiniai. Natūralus pagrindas susiformuoja iš natūralaus grunto. Dirbtiniai pagrindai – tai žmonių veiklos įvairiais būdais paveikti silpni gruntai, kurių stiprumas jau daug didesnis. Kaip pastatų pagrindas dirbtiniai pagrindai naudojami labai dažnai. Formuojant dirbtinius pagrindus būtina užtikrinti patikimą jų įrengimą, o vėliau vykdyti nuolatinę kokybės patikrą.
Atlikus grunto tyrimus ir įsitikinus, kad gruntas stiprus ir tinkamas statyboms, galima pradėti rengti pamatus. Statant rąstinius, karkasinius ar kitokius mažaaukščius namus, pastatus be rūsio, pagal specialistų rekomendacijas, dažniausiai pasirenkami gręžtiniai pamatai, kitaip dar vadinami poliais. Įrengiant tokius pamatus, išgręžus duobę, į ją įstatomas armatūros karkasas, kuris vėliau užliejamas betonu. Atliekant šiuos darbus būtina atkreipti dėmesį į išgręžtos duobės kraštus. Tam, kad duobės kraštai bedirbant neužvirstų gruntu, būtina naudoti apsauginius vamzdžius. Įrengus gręžtinius pamatus, pastato svoris tolygiai pasiskirsto ant suformuotų betoninių polių, kurie sujungiami antžemine dalimi – rostverku.
Geriems, tvirtiems ir ilgaamžiams pamatams svarbus ne tik stiprus gruntas. Taip pat svarbu, kad įrengti gręžtiniai pamatai Klaipėdoje pamatai būtų tinkamai apšiltinti. Jei statomame pastate nebus gyvenama, pamatų šiltinimas nėra esminis, tačiau jei name bus gyvenama nuolat, tuomet pamatų šiltinimu būtina pasirūpinti. Jei namo sienos yra apšiltintos, langai sandarūs, atrodytų, kad viskas yra tvarkoje. Tačiau dažnai pamirštama, kad būtent per neapšiltintus pamatus gali būti prarandama nemaža dalis šilumos. Taigi taupyti pamatų šiltinimo sąskaita tikrai neverta. Pagal specialistų rekomendacijas patartina pasiskaičiuoti, kokiomis ir kokio storio medžiagomis derėtų apšiltinti satomo namo pamatus. Dar vienas dalykas, kurio nederėtų pamiršti įrengiant gręžtinius pamatus, tarp rostverko, jungiančio polius, ir grunto būtina pakloti putų polistirolo plokštes. Taip pastatytas namas sutaupys daugiau šilumos.
Pamatai gali būti įrengti ir šiek tiek kitokiu būdu. Šiuo atveju nereikia gręžti duobės. Specialiu vibro – mechanizmu spraustiniai poliai (t.y. ilgi metaliniai vamzdžiai uždaru galu) gramzdinami į gruntą. Vėliau, užbetonavus, poliai ištraukiami. Tačiau tai brangesnis pamatų įrengimo būdas, dėl to tarp individualių namų statytojų nėra labai populiarus.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda