Gręžtiniai pamatai

Planuojant statyti individualų namą turbūt svarbiausia, išsirinkti tinkamą sklypą. Architektai pataria nedideliuose sklypuose statyti ekonominės klasės vieno aukšto namus. Tokių namų ne tik statyba kainuos sąlyginai nebrangiai, bet ir išlaikymas bus ekonomiškas. Didelę klaidą daro tie, kurie mažame sklype stato didelės kvadratūros ir kelių aukštų namus. Vėliau, sugalvojus tokį namą parduoti, tikėtina, kad neatgausite tokios sumos, kurią investavote namo statyboms.

Kiekvienam, planuojančiam įrengti, pavyzdžiui, gręžtinius pamatus būsimam namui ar kokiam kitam pastatui, kyla klausimas – kaip gi rasti patikimus ir profesionalius statybininkus, kurių darbo kokybė būtų adekvati nurodytai darbų kainai? Profesionalūs statybų rangovai pastebi, kad šiuo metu daugėja įmonių, kurios reklamuojasi greitai, kokybiškai ir pigiai atliekančios įvairius statybos darbus, taip pat ir montuojančios gręžtinius pamatus. Dažnas užsakovas susigundo tokia reklama, tačiau ne vienas vėliau lieka nusivylęs, nes vos tik baigus statybas reikia imtis namo remonto.
Tokių greitai ir pigiai statybos darbus atliekančių įmonių darbininkai įsivaizduoja, kad nėra nieko sudėtingo įrengti gręžtinius pamatus, nes tereikia į išgręžtą skylę pripilti betono ir darbas baigtas. Tokie pseudospecialistai tinkamai neįvertina statybvietėje esančio grunto tvirtumo. Galbūt kartais jiems ir pasiseka, jei statybų sklype gruntas pasitaiko pakankamai tvirtas ir pamatų įrengimo darbai vyksta sklandžiai. Tačiau įrengiant pamatus gali pasitaikyti ir ne pakankamai tvirtas gruntas, kuris gali trukdyti sklandžiai užbetonuoti gręžduobę. Tokie ir kiti nesklandumai vėliau atsiliepia visam namui, nes ima sėsti pamatai, trūkinėti sienos ir pan.
Dažniausiai tokios greitas statybines paslaugas teikiančios įmonės, lyg tyčia, taip greitai bankrutuoja kaip ir atsiradusios, o užsakovas negali niekam skųstis blogai įrengtais gręžtiniais pamatais, nes darbus atlikusi įmonė jau neegzistuoja. Todėl profesionalūs pamatų įrengimo specialistai visiems užsakovas pataria nesivaikyti spalvingų reklamų ir naiviai tikėti gražiais pažadais. Jie pataria išsamiai pasidomėti darbų rangovais, galbūt nuvažiuoti apžiūrėti jų atliktų darbų ar pakalbėti su įmonės statytame name gyvenančiais žmonėmis, kurie turbūt geriausiai pasakytų, ar samdytų dar kartą tą pačią įmonę, ar ne.
Kita problema, su kuria susiduria gręžtinių pamatų užsakovai, yra tokia, kad pamatų projektą parengia savo darbą išmanantys projektuotojai, o darbų vykdymu užsiima panašios nekvalifikuotos įmonėlės. Šioms bankrutavus, užsakovai, žinoma, kreipiasi į projektuotojus, kaltindami juos dėl statybose atsiradusio broko. Savaime suprantama, kad projektuotojas negali numatyti visų galimų problemų, galinčių atsirasti įrengiant gręžtinius pamatus. Kad būtų išvengta panašių visoms pusėms nemalonių problemų, projektuotojai turėtų paraleliai dirbti su profesionaliai pamatus montuojančiomis įmonėmis ir taip galėtų užsakovams garantuoti šimtaprocentinę savo projekto įvykdymo kokybę.
Tad vis dėlto kaip gi neapsirikti, renkantis rangovą gręžtinių pamatų įrengimui, ir, žinoma, šiek tiek sutaupyti? Specialistai šiuo klausimu vėl pasikartotų teigdami, kad pamatų įrengimas – ne tas namo statybų procesas, kuriame reikėtų taupyti. Pirmiausia, reikėtų išsirinkti keletą rangovų įmonių, kurias susiradote patys ar jums rekomendavo draugai ar pažįstami. Visi rangovai turėtų pateikti ekonomiškai pagrįstus skaičiavimus pamatų įrengimui. Tik turėdami tokius skaičiavimus, turėtumėte rinktis, be to, dar atkreipdami dėmesį, ar į pamatų sąmatą yra įtrauktos pamatų pagrindo kokybės kontrolei reikalingos išlaidos. Jei bent vienas rangovas turės tokį ekonominį pagrindimą gręžtiniams pamatams įrengti, net neabejodami pasirinkite jį.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda