Gręžtiniai pamatai

Gyventi nuosavame name toliau nuo miesto triukšmo – turbūt kiekvienos jaunos šeimos svajonė. Smagu, kai augantys vaikai gali bėgioti lauke, kvėpuoti švaresniu oru ir žaisti namo kieme. Vienoms šeimoms ši svajonė ir lieka svajone, nes namo statyba kainuoja tikrai ne pigiai. Kitos šeimos visgi pasiryžta imti būsto paskolą, išleisti visas savo santaupas ir paaukoti kone visą laisvą laiką tam, kad vėliau galėtų gyventi pačių statytame name.

Statybos, žinoma, pradedamos nuo sklypo paieškos. Geriausia, jei perkamame sklype jau būna didžioji dalis reikalingų komunikacijų arba komunikacijų įvadai yra netoli sklypo. Jei perkamas sklypas be komunikacijų, reikia gerai apsvarstyti ir paskaičiuoti, kiek papildomų lėšų kainuos jų atvedimas.
Įsigijus sklypą svajonių namo statybai, pradedami rengti pamatų ir paties namo projektai. Tam, kad būtų parinkti optimalūs pamatai pagal sklypo geologines ypatybes, reikalingi sklypo geologiniai tyrimai. Jei tyrimų rezultatai leidžia, geriausia rinktis gręžtinius pamatus. Šie pamatai įrengiami pakankamai greitai ir nebrangiai bei puikiai atlieką pagrindinę savo funkciją – perduoda namo apkrovas gruntui.
Gręžtiniai pamatai dažniausiai naudojami individualių, karkasinių namų statybai dėl dažnam užsakovui prieinamo kainos ir kokybės santykio. Todėl statybų rinkoje atsiranda vis daugiau įmonių, siūlančių tokių pamatų įrengimo paslaugas, nuomojančių specialią techniką, įrengiančių pamatus nuo pirmo iki paskutinio žingsnio arba atliekančių pavienius darbus.
Prieš pradedant gręžtinių pamatų įrengimo darbus, reikia tinkamai paruošti sklypą. Pirmiausia nuimamas augalinis dirvožemio sluoksnis, išlyginamas sklypas. Nuimamo augalinio sluoksnio storis būna apie dvidešimt – trisdešimt centimetrų. Paprastai šis nuimtas sluoksnis paliekamas sklype nuošaliau iki darbų pabaigos.
Toliau pagal sudarytą pamatų projektą paruoštame sklype pažymimos būsimų gręžtinių pamatų polių vietos ir pradedami gręžimo darbai. Į išgręžtas duobes įleidžiamas armatūros karkasas ir užpilamas betonas. Vėliau įrengti poliai sujungiami rostverku – antžemine pamatų sija. Dažniausiai rostverkui klojami klojiniai ir betonuojama. Taip pat rostverką galima mūryti ir iš blokelių.
Įrengus pamatus, nereikia pamiršti pasirūpinti jų apšiltinimu, hidroizoliacija ir drenažu. Gręžtinius pamatus apšiltinti būtina, kad šaltuoju metų laiku šaltis pamatais nesklistų į namą. Hidroizoliacija apsaugo pamatus ir, tuo pačiu, namą nuo drėgmės. Kai drėgmės per daug, name pradeda veisti pelėsiai, kuriuos išnaikinti yra labai sudėtinga. Drenažas, įrengtas aplink visą namo perimetrą, nukreipia visą perteklinę drėgmę tolyn nuo namo. Vien drenažas ar vien hidroizoliacija negali visiškai apsaugoti pamatų ir namo nuo drėgmės, o abi įrengtos sistemos tiesiog papildo viena kitą.
Kai pamatai įrengti, prasideda kito namo – projekto įgyvendinimo laikas. Sienos mūrijamos paprastai iš silikatinių blokelių. Blokelių pasirinkimas namo sienoms turi būti tiksliai paskaičiuotas, nes jei planuojama gelžbetoninė namo perdanga, silpnesni blokeliai gali jos neatlaikyti ir imti trūkinėti. Sienų trūkiai turi neigiamos įtakos viso namo tvirtumui, vidaus ir išorės apdailai. Sienų šiltinimas nemažiau svarbus už pamatų apšiltinimą. Šiltinimo medžiagų įvairovė yra didžiulė, o kiekviena medžiaga, tinkamai sumontuota, atlieka pagrindinę savo funkciją – neleidžia šalčiui skverbtis į namą, o name esančios šilumos neišleidžia.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda