Drenažas lietaus nuotekos

Kiekvienas namą besistatantis žmogus kuria savo svajonės apie išpuoselėtą aplinką ir jaukų būstą. Užsikrovus daugybę statybos rūpesčių ir vargų sau ant pečių būsimo namo savininkas dažnai nepastebi, kad jo namas pastatytas kone pelkėje. To priežastis ne tik pažeista drenažo sistema. Būna tokių atvejų, kad skūpūs namų savininkai drenažo sistemą laiko nereikalinga ir stengiasi sutaupyti lėšas jos neįrengdami.

Šiandien statybininkai pataria, kad šiai sistemai įrengti reikės gofruotų PVC vamzdžių su kiaurymėmis, kurie yra aptraukti geotekstile arba paprasčiausiai kokoso plaušo sluoksniu. Pats drenažo principas paprastas: įrengiami sausintuvai, kurie surenka perteklinį lietaus nuotekų vandenį, rinktuvai, sujungti su sausintuvais. Visa drenažo sistema turi būti išdėstyta eglutės forma. Jei tose vietose, kur įrengiama drenavimo sistema pasikeičia augalija, tiesiog pradeda augti pelkiniai augalai – gamtos dėka yra parodomas perteklinis vandens kiekis.
Efektyviausia, kuomet lėšų netaupoma drenavimo sistemos įrengimui, nes tik tokiu atveju galima apsaugoti namo konstrukcijas, pamatus, net takelius nuo perteklinio lietaus nuotekų vandenų kiekio. Drėgmės perteklių dirvoje sudaro ne tik lietaus nuotekos, paviršiniai ir požeminiai vandenys, bet ir vandens iš netvarkingų vamzdynų bei rezervuarų nutekėjimas. Jei įrengus dangas yra pastebimas padidėjes paviršinis nuotėkis ar sumažėjęs vandens garavimas – taip pat susidaro nepageidaujamas drėgmės perteklius.
Kuomet būsimą statinį įrengiate tokioje vietoje, kur nėra galimybės nuvesti perteklinio vandens, tokiu atveju, patartina, jog reikėtų sumontuoti šulinį su drenažiniu siurbliu. Taip pat specialistai skuba akcentuoja, kad individualių namų statybose vyrauja dažnai pasitaikanti klaida – lietaus nuotekos ir gruntinio vandens nuvedimas tuo pačiu vamzdžiu. Jokiu būdu tokio varianto nesirinkite, nes tai yra atskiros sistemos, kurių maišyti nereikia.
Lėtai kapsint lietaus nuotekoms į drenažo sistemą patenka per vamzdžio kiaurymes, todėl ir tėkmė vamzdyje yra lėta. Jei lauke stipriai palyja ir į vamzdžius turi patekti didelis kiekis vandens, susidaro dar vienas neigiamas veiksnys – vanduo grįžta iš vamzdžio atgal į gruntą. Todėl dėl šios priežasties, dar kartą primename, kad lietaus vandens nuotekos ir  drenažo sistemas reikia įrengti iš kiekvienai skirtų medžiagų.
Pačios sistemos įrengimas nėra sudėtingas ir yra būtinas atlikti prieš namo statybą. Dažnas savininkas pirmiausia susidomi ir drenažo įrengimo kaina. Galime teigti, kad ji skirtinga ir svyruoja nuo 50 iki 100 lt. Į šią kainą įeina: vamzdis, montuotojų darbas, ekskavatoriaus nuoma, žvyras. Jei namas yra vieno aukšto, įrengiant sistemą gali prireikti ir 80 m. vamzdžio, kitas savininkas gali teigti, kad jam užteks ir 40 ar 50 metrų.
Hidroizoliacinės medžiagos, kurios gali būti klijuojamos, supilamos ar užtepamos, taip pat padeda apsaugoti požemines namo dalis nuo neigiamo drėgmės poveikio. Pastebima tendencija, kad dažniausiai pasirenkama teptinė arba klijuojama hidroizoliacija.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda