Norint atsinaujinti savo būstą neatliekant kapitalinio remonto galima ne tik perstumdant baldus, bet ir atliekant vidaus apdailos darbus: pertapetuojant ar perdažant sienas, įrengiant naują apšvietimo sistemą, lubų suskylinėjimus ir ištrupėjimus paslepiant po pakabinamų lubų gipso plokštėmis.
Žinoma pradedant atlikti vidaus remontą – dažnam būsto savininkui iškyla specifinių klausimų dėl darbų eiliškumo, medžiagų suderinimo ir jų panaudojimo. Daugelis pradedančiųjų specialistų patarimų ieško internetiniuose forumuose, tačiau galima priminti, kad skaitant komentarus – darbų neatliksite.
Pirmiausia, ką reikėtų padaryti prieš pradedant atlikti vidaus apdailos darbus – nustatyti kokia drėgmė yra patalpoje. Drėgnumas patalpoje negali viršyti 60 procentų. Labai svarbi ir paties būsto, kambario, kuriame atliksite remontą , temperatūra. Organizuojant darbus žiemos laikotarpiu – svarbu užtikrinti tai, kad kambario temperatūra nenukris žemiau nulio laipsnio. Norint sėkmingai įgyvendinti šią sąlygą – galite įsigyti elektrinį šildytuvą. Natūrali ventiliacija būtina glaistant ar tinkuojant sienas. Dėl geros ventiliacijos patalpoje geriau džiūsta sienos. Jei patalpa yra drėgna – atliekant tinkavimo darbus – reikėtų vėdinti patalpas, tačiau langai turėtų būti uždaryti iškarto – kai baigsite darbus.
kai vidaus apdailos darbai vyksta jau įrengtame būste – labai svarbu apsaugoti grindis, langus, duris nuo statybinio purvo. Jei darbai vykdomi nesudėtingi – pakanka ant grindų patiesti apsauginį popierių. Elementariausias variantas, kurį galima panaudoti kaip apsaugą nuo purvo – tai laikraščių, kartoninių dėžėmis išklotos grindys. Jei planuojate vidaus apdailos darbus organizuoti keletą savaičių ar mėnesių – praverstų raukšlėtas kartonas arba medienos plaušų plokštės. Stengiantis nesugadinti ir neištepti langų rėmų dažais galima klijuoti apsauginę dažymo juostą. Ši juosta yra atspari UV spinduliams, ją sudaro ir statinė plėvelė, kuri apsaugo, kad dažai neprasiskverbtų iki saugumo paviršiaus ir nevarvėtų. Jaudinsitės, kaip šią juostą pašalinus atrodys pats lango rėmas – nepergyvenkite, nes ji neprilips prie paviršiaus, o puikiai atliks saugojimo funkciją.
Sienų gruntavimas statybose dažnai sutapatinimas su pamatai mūrijant. Nors pagrindinė grunto paskirtis, atliekant vidaus apdailos darbus, yra tik pagerinti tinko ar glaisto sukibimą su paviršiumi, jei bus netinkamai parinktos medžiagos galite net pabloginti visą remonto procesą kone perpus. Specialistai primena, kad skirtingas paviršius – reikalauja tik jam tinkamo grunto.
Dažnai iš statybininkų girdime, kad vienas sudėtingiausių darbų vidaus apdailos darbų – tai sienų glaistymas. Logiškai mąstant šio etapo metu išskiriama daugiausiai dulkių, monotoniškumas glotninant sienas, vėliau jas džiovinant ir šlifuojant nėra malonus specialistams. Glaisto, kaip ir grunto, pasirinkimas priklauso nuo pačios patalpos sąlygų bei sienų tinkavimo kokybės. Kiek sluoksnių bus glaistomas paviršius – priklauso nuo to, kokia yra suplanuota galutinė sienų apdaila.
Pasirenkant glaistą dėmesį reikėtų akcentuoti į jūsų gyvenamųjų patalpų sąlygas, taip pat atsižvelgti į sienų tinkavimo kokybe. Žinant, kokia numatoma ir suplanuota galutinė sienų apdaila – galėsite orientuotis keliais sluoksniais bus glaistomas paviršius. Atsižvelgiant į glaisto savybes – pravartu rinkits tokų, kuris būtų pagamintas iš kalkių, polimerinių klijų, balto arba pilko cemento rišamosios medžiagos pagrindu. Kaip užpildas gali būti panaudojamas kvarcinis smėlis, baltasis dolomitas, pilkas ar baltas kalkakmenis, marmuro dulkės.
Kalbant apie vidaus apdailą labai kruopštaus darbo reikalauja būsto lubos. Jos privalo būti itin lygios. Jei būsto interjere esate numatę paslėpta arba šoninį apšvietimą, jis labai akivaizdžiai išryškins visus nelygumus, kurie rėš akį ne tik savininkui, bet ir svečiams.