Buto remontas rekonstrukcija

Šiandieną ne daugelis gali sau leisti įsigyti naujai pastatytą butą, į kurį galima atsikraustyti ir gyventi neatliekant remonto darbų. Tenka pirkti seną butą, kadangi tai kainuoja mažiau, tačiau gyventi tokiuose namuose, kur neatliktas buto remontas turbūt nenorėtų nei vienas. Dažniausiai naujakuriai stengiasi atsikratyti aplinkos, kurią paliko senasis buto šeimininkas.

Kiekvienas nori įsirengti namus pagal savo skonį. Atliekamas buto remontas ar rekonstrukcija, tai atnaujina butą, jis tampa jaukesnis ir mielesnis naujam šeimininkui.
Nuosavų namų savininkams paprasčiau įsirengti butą taip, kaip nori. Gyventojai, kurie gyvena daugiabučiuose namuose negali taip laisvai ir paprastai griauti sienų, jas gręžti ar atlikti kitus panašius darbus. Tai sąlygoja namų išplanavimai. Nusprendus atnaujinti butą, kuris yra daugiabutyje name reikia gerai išmanyti išplanavimą, kad neprisidarytumėte bėdų. Neturint žinių šioje srityje visada galite pasikonsultuoti su specialistais. Gali prireikti leidimų atlikti vienus ar kitus darbus. Reikalingi sutikimai, kuriuos turi duoti aplinkui gyvenantys žmonės (kaimynai). Kiek reikės sutikimų ar leidimų priklauso ir nuo to ar namas priklauso bendrijai ar ne. Tokiu atveju, jei daugiabutis, kuriame esančiame bute, planuojamas atlikti buto remontas, priklauso bendrijai, sutikimą reikia gauti ir iš jos. Svarbu žinoti, kad nusprendus atlikti didesnį  ar kapitalinį buto remontą nepatartina savivaliauti. Tai gali sukelti nemažai rūpesčių.  Iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas paprasčiau nei yra iš tikrųjų.  Nusprendus atlikti buto atnaujinimo darbus būtina apsitarti su tai išmanančiais žmonėmis, kurie gali duoti daug gerų patarimų ar netgi suteikti daug svarbios informacijos, kurios galbūt jūs dar nežinojote.
Nusprendus atlikti buto remontą ar rekonstrukciją, pirmiausia reikėtų peržvelgti biudžetą, kurį skiriate šiems darbams atlikti. Svarbu numatyti galimas papildomas išlaidas, kurios gali netikėtai atsirasti įpusėjus ar užbaiginėjant darbus. Galite pakliūti į ne itin malonią padėtį, kada buto remontas ar rekonstrukcija gali užsitęsti  dėl pinigų stygiaus. Rekomenduojama remonto ar rekonstrukcijos darbams turėti šiek tiek didesnę sumą nei numatėte (tai gali būti dešimtoji visos sumos dalis).
Išgriovus daugiabučio buto nešamąsias sienas be leidimo galite sumokėti nemažą baudą. Tokios sienos griovimui būtina turėti leidimą. Butai netgi gali būti tikrinami, jei yra nusiskundimų. Tai svarbu žinoti, kada vykdoma buto rekonstrukcija arba didesni remonto darbai. Griaunant sienas ar darant jose nišas. Šiomis dienomis modernu sujungti, pavyzdžiui virtuvę ir svetainę. Tokiam darbui atlikti teks griauti sienas arba išpjauti jose arkas. Atliekami veiksmai gali pakenkti kaimynų sienoms ar netgi visam daugiabučiui. Senų namų sienos nėra tvirtos, į tai reikėtų atsižvelgti. Nerekomenduojama savavališkai daryti didesnius remontus ir tikėtis, kad niekas netikrins. Galite pridaryti nemažai rūpesčių bei nuostolių ir sau , ir kitiems namo gyventojams, tokia buto rekonstrukcija ar remontas tikrai nepradžiugins. Neišvengsite ir baudos, kuri gali būti keli tūkstančiai ar daugiau. Nusprendus įrengti balkone langus, kurie jungtų lubas su grindimis negalėsite to padaryti, jei kaiminystėję gyvenantys žmonės nesutiks. Tai atrodo smulkmena, tačiau gali kilti nesklandumų, kada darbai bus atlikti. Sutikimas reikalingas, jei norite įrengti fasadą ar keisti balkoną, tai svarbu žinoti.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda