Buto remontas

Nusprendus, kad jau atėjo laikas buto remontui, tikriausiai daugelis ima svarstyti, ar remonto darbus atlikti patiems, ar samdyti meistrus. Šiuolaikiniai spartūs informacijos šaltiniai gali pasufleruoti, kaip atlikti vieną ar kitą remonto darbą, kokius įrankius, reikalingus tam darbui, įsigyti, kur nusipirkti visas kitas reikalingas priemones. Statybinių prekių centrų konsultantai taip pat visada gali patarti buto remonto klausimais.

Interjero dizaineriai ir architektai dirba tam, kad padėtų ne tik patogiai įrengti funkcines buto erdves, bet ir parinktų tarpusavyje derančius baldus ir dekoro elementus. Žinoma, yra ir priešingai manančių, kad nesmagu gyventi kito žmogaus sukurtame interjere ir kam samdyti kažką, kas imtų pinigus už paprastą darbą, kurį galima atlikti ir patiems. Taip, viską galime atlikti patys, tik tenka pripažinti, kad ne visada turime pakankamai kompetencijos. Kas bent kartą yra samdęs profesionalą buto įrengimui ar remontui, tikrai nesigaili, nes rezultatas atperka sumokėtus pinigus. Kaip bet kuri kita profesinė sritis, taip ir buto interjero įrengimas reikalauja daug žinių, kasdienio domėjimosi naujovėmis ir darbo patirties, kuri atsiranda tik dirbant.
Taigi architektas ar interjero specialistas, paklaustas, ar geriau samdyti meistrus statybiniams darbams atlikti, ar viską daryti patiems, net nedvejodamas patartų kreiptis į savo darbą išmanančius ir ilgą darbo patirtį turinčius buto remonto specialistus. Savaime suprantama, kad profesionalūs meistrai ar statybinės įmonės savo atliekamus darbus įkainoja vos ne dvigubai brangiau nei pavieniai savamoksliai meistriukai. Mokėdami didesnę kainą, mokate ir už gerą darbų atlikimo kokybę, ir už ilgametę garantiją, užtikrinančią, kad kitą buto remontą reikės atlikti nebent todėl, kad atsibos spalvos, o ne dėl palikto broko.
Kitas svarbus statybinių darbų sąmatos elementas yra laikas. Jei buto savininkas pats imasi buto remonto darbų, jam reikia daugiau laiko informacijos apie statybinius darbus rinkimui, reikalingų įrankių paieškai ir pirkimui, galbūt tam tikrų įrankių nuomai. Žinoma, nelengva ir su profesionaliais meistrais suderinti abiems pusėms tinkamą laiką darbams atlikti, nes kvalifikuoti darbininkai dažniausiai būna labai užsiėmę, o darbus suplanavę vos ne metams į priekį. Tačiau galiausiai sutarus laiką ir pasirašius darbų atlikimo sutartį, buto remonto darbai vyksta greitai ir kokybiškai. Kol buto savininkas dirba savo darbe, jo bute darbuojasi meistrai. Taip kiekvienas atlieka savo darbą ir niekas niekam netrukdo. Nes meistrams ir taip pakankamai sudėtinga dirbti bute, kuriame daug sukauptų daiktų ir baldų, o nuolat aplinkui besisukiojantys šeimininkai tikrai nepadeda ir neretai tik trukdo.
Dar vienas argumentas, kodėl remontuoti butą geriausia darbo dienų metu, tai dažniausiai menkiausiu triukšmu nepatenkinti kaimynai. Gyvendami daugiabučiuose kiekvienas turime gerbti greta gyvenančių nuomonę. Juk ir mums patiems nepatinka, jei kaimynas šeštadienį anksti ryte imasi gręžimo ar kitų triukšmingų darbų. Patys remontuodami savo butą ir nuolat dirbdami dieną darbe, galėtume statybų darbus atlikti tik vakarais arba savaitgaliais. Bet tuo metu reikia gerbti kaimynų teisę ilsėtis. Žinoma, dar viena išeitis – savo atostogas skirti buto remonto darbams. Dieną remontuodami butą kaimynams netrukdysite, bet ar verta taip sunkiai užsitarnautas atostogas praleisti statybinėse dulkėse. Tikrai ne. Todėl statybų sektoriaus specialistai ir dirba tam, kad laiku atliktų visus darbus, kuriuos išmano.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda