Buto remontas

Buto remontas – tai nemenkas iššūkis sumanius šiek tiek pakeisti savo gyvenamąją aplinką. Tikriausiai ne vienas buto savininkas bent kartą remontavęs butą pasakytų, kad tai daug laiko ir kantrybės reikalaujantis vidaus apdailos darbas.
Savaime suprantama, kad naujai įrengti butą yra lengviau, nes bute dar nėra sukauptų daugybės baldų ir daiktų bei dar negyvena gyventojai. Kai remontuojamas jau gyvenamas butas, prieš pradedant remontą reikia atlikti nemažai paruošiamųjų darbų.

Jei planuojama perdažyti lubas ir sienas, reikia visus baldus ir kitus daiktus patraukti į kambario vidų. Taip pat tuos daiktus reikėtų uždengti plėvele, kad remonto dulkės daiktams nepadarytų žalos.
Atliekant buto remontą, dažniausiai perdažomos lubos ir sienos, keičiama grindų danga. Rečiau keičiamas buto išplanavimas, t.y. išgriaunama siena ar anga sienoje, atskiriamos erdvės įrengiant pertvarą. Jei ketinama keisti ar atnaujinti ir lubų, ir sienų apdailą, specialistai pataria pradėti nuo lubų. Nes jei lubos bus perdažomos jau perdažius ar ištapetavus sienas, lubų dažai netyčia nutiškę gali sugadinti sienų apdailą.
Atrodytų, kad lubų perdažymas yra vienas lengviausių buto remonto darbų. Tačiau nebūtinai ir nevisais atvejais. Lubos yra bet kokios patalpos stogas. Būdami skirtingų lubų aukščių patalpose, jaučiamės skirtingai. Taip pat jei skirtinguose buto kambariuose lubų danga skiriasi, pačių kambarių atmosfera taip pat skirsis. Žinoma, jei praėjus tam tikram laiko tarpui nuo buto įrengimo, lubose neatsirado įtrūkimų, o tik šiek tiek papilkėjo spalva, tereikės perdažyti lubas ir šis buto remonto etapas bus baigtas.
Tačiau, jei remontuojamą erdvę norima pakeisti kardinaliau, statybų rinka siūlo ir kitokių lubų apdailos technikų. Pavyzdžiui, pakabinamos lubos įrengiamos tokiose patalpose, kuriose lubos yra labai nelygios ir norint jas išlyginti reikėtų įdėti daug pastangų. Įrengiant pakabinamas lubas metalinis karkasas tvirtinamas prie perdangos. Vėliau ant metalinio karkaso tvirtinami pasirinkti lubų elementai arba gipso kartono plokštės, kurios ir suformuoja lubų plokštumą.
Įtempiamos lubos – tai dar vienas netradicinis, bet vis labiau populiarėjantis buto remonto variantas. Savaime suprantama, kad įrengus tokias lubas patalpos aukštis sumažėja. Tačiau sąlyginai nedaug, vos keletu centimetrų. Pakabinamų lubų atveju patalpos aukštis sumažėja labiau. Įtempiamos lubos tinka skubantiems užsakovams ir norintiems buto remontą atlikti kuo greičiau. Tokios lubos įrengiamos vos per vieną ar kelias dienas. Pasirinktas lubų audinys tiesiog pritvirtinamas prie tvirtinimo profilio. Įtempiamos lubos – labai praktiškas pasirinkimas, nes uždengia visus esamų lubų defektus, t.y. įtrūkimus, besilupančius dažus, visus kitus nelygumus. Kitas aktualus klausimas, įsirengus įtempiamas lubas, yra jų priežiūra. Šių lubų audinys yra antistatiškas, todėl prie lubų nekimba dulkės. Jei ant lubų visgi atsiranda nešvarumų, jie nuvalomi labai paprastai.
Atliekant buto remontą ir norint įrengti įtempiamas lubas, reikia kreiptis į specialistus. Šis lubų apdailos būdas reikalauja nemažai specialių žinių, įrankių ir kitų reikmenų, kurie įprastuose statybinių prekių centruose neparduodami. Specialiszuotos įmonės siūlo matinius, blizgius ir šviečiančius įtempiamųjų lubų paviršius. Pavyzdžiui, matinės įtempiamos lubos gali būti penkių metrų pločio, todėl standartinio kambario įtempiamos lubos gali būti įrengtos be sujungimo siūlių.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda