Buto remontas

Pradėdami planuoti buto remonto darbus, pirmiausia reikėtų tiksliai apskaičiuoti buto išplanavimą. Patartina tiksliai išmatuoti kiekvieną kambarį, didesnių baldų gabaritus, numatyti kuriose vietose bus pastatyta buitinė technika, vaizdo ir garso aparatūros. Kai šis etapas bus atliktas – savo apmąstymus dėl baldų ir kitų daiktų išdėstymo galite perkelti ant popieriaus.

Žinoma, šiuo metu egzistuoja nemažai kompiuterinių programų, tokių kaip AutoCAD, 3D StudioMax, ir kitokių. Jų dėka patys galite suprojektuoti kambarių erdves, tačiau tai užims papildomai laiko, norint išsamiau susipažinti kaip ta programa veikia ir išmokti ja naudotis.
Žinoma, pradedant buto remontą taip pat reikėtų tiksliai žinoti, kodėl jis yra atliekamas, bei kokių konkrečių darbų norėsite. Ar remontas bus atliekamas tik kosmetinis, kurio metu pakeisite senus tapetus, balinsite lubas, lyginsite siūles ir pan., ar pageidausite kapitalinio remonto, griaunant sienas, didinant erdves.
Dažnas iš mūsų susiduria, kad atliekant buto remontą reikalaujama ne tik specifinių statybos žinių, bet ir kūrybiškumo, žinių apie šiuolaikinis dizaino technologijas, medžiagas, kurios bus naudojamos. Specialistai pataria pasidomėti statybų žurnaluose pateikiamais remonto idėjomis, galima net internete apžvelgti  interjero dizainerių atliktus darbus oficialiuose jų tinklapiuose.
Parenkant meistrus, kurie atliks remonto darbus, svarbu remtis ne tik draugų rekomendacijomis. Patartina pasitelkti atestuotas įmones, sumokėsite brangiau už paslaugą, tačiau darbai bus atlikti kokybiškai. Ieškant meistrų pagal skelbimus – rizikuojate sumokėti pinigus už nekokybiškai atliktus darbus, o pateikus pretenzijas dėl padaryto broko – greičiausiai liksite nieko „nepešę“ ir už broko ištaisymą teks mokėti jau kitiems specialistams.
Žinoma, prieš atliekant remontą – būtina apskaičiuoti kokią sumą galite skirti. Specialistai juokauja, kad remiantis gyvenimiška praktika yra pastebimi trys būsto remonto būdai – optimistinis, pesimistinis ir natūralistinis.  Sudarant sąmatą – taip pat reikėtų papildomai skirti dalį lėšų nenumatytiems atvejams. Dažniausiai šiai sumai rekomenduojama pasilikti apie 10 procentų viso buto remonto išlaidų. Jei finansinės galimybės ribotos – padėti gali finansinės įstaigos, kurios suteikia vartotojiškas paskolas. Tačiau šiuo atveju, mokėsite dideles palūkanas, nes vartojamosios paskolos išduodamos trumpam laikotarpiui. Kitas aspektas, kad pačio buto remonto kaina taip pat priklauso nuo meistrų, kuriuos samdote įkainių, pasirenkamų medžiagų kainos. Ekonominio nuosmukio laikotarpiu rekomenduojama atlikti buto remontą, nes tokiu metu yra pigesnės statybinės medžiagos, pigesnė darbo jėga.
Su meistrais svarbu aptarti kas pirks remontui reikalingas medžiagas. Žinoma, jų pirkimą galite patikėti ir meistrams, nes dažniausiai jie turi sudarę sutartis su statybinių prekių parduotuvėmis ir gauna prekes palankesnėmis kainomis nei gautumėte Jūs, pirkdami asmeniškai.
Pirmuosius buto remonto darbus specialistai rekomenduoja pradėti nuo pačių nemaloniausių darbų: grindų išlyginimo, elektros instaliacijos įvedimo, durų ir langų keitimo, santechnikos darbų. Vėliau specialistai pataria remonto darbus atlikti pradedant nuo tolimiausio kambario. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad vonios, tualeto kambarių įrengimas turėtų būti atliekamas pirmiausia.
Apžvelgiant statybų sektoriaus naujienas – šiuo metu įrengiant butus labai populiarėja pakabinamos lubos, grindys iš parketlenčių. Įrengiant pakabinamas lubas, galima paslėpti lubų nelygimus, suskilinėjimus – tačiau šis variantas vis dar yra pakankamai brangus malonumas ir ne visiems prieinamas.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda