Buto remontas

Daugelis su buto remontu susidūrusių asmenų išgyvena tikrąja ta žodžio prasme – remonto įkarštį namuose: į dėžes sukrauti daiktai, baldai aptraukti plėvele ir užkloti po storu dulkių sluoksniu, visuose kambariuose atlikta tik dalis remonto – beveik panašu į košmarą ir tikėkimės, kad Jums neprireiks kokio daikto, kuris supakuotas vienoje iš dėžių. Norint sėkmingai planuoti buto remonto darbus – pateiksime keletą patarimų, kurie padės Jums, jei ateityje planuosite atlikti būsto atnaujinimą.

Daugiausiai būsto savininkai apie buto remonto darbus susimąsto bei juos planuoja atšilus orams ir tuomet susiduria su pirmomis rimtomis problemomis: draugų, pažįstamų rekomenduoti meistrai užimti ir artimiausiu metu neplanuoja atsilaisvinti, o pasikliauti laisvai samdomais meistrais  pagal skelbimus ne kiekvienas nori.  Tokiu atveju, patartina, meistrų pradėti ieškoti šaltuoju sezono metu ir planuoti darbus atlikti atitinkamu metu. Žinoma, kitas svarbus aspektas, sprendžiant buto remonto klausimus – nuspręsti ar remontas bus tik kosmetinis ar kapitalinis, bei kiek lėšų tam bus skiriama. Sudarant sąmatą privalu atminti, kad remontas baigiasi (sustoja) kuomet baigiasi jūsų finansai.
Renkantis meistrus didelė dilema, kurią būtina išspręsti. Jūs galite rinktis: ar norite sutaupyti, ar rizikuojant sumokėti daugiau, tačiau būtumėte garantuoti, kad remontas bus atliktas be pretenzijų.  Specialistai rekomenduoja remonto darbus patikėti atestuotoms įmonės, o pastariesiems, kurie pasitiki skelbimais internete, laikraštyje , primena, kad atlikus darbus nekokybiškai, vargu ar rasite teisybę, kuri pusė teisi. Žinoma, renkantis atestuotas įmonės susidursite su kita problema – aukšta kaina, nes atestuotos, mokesčius valstybei mokančios įmonės darbuotojų paslaugų tarifai beveik du kartus didesni nei samdytumėte meistrus.  Būtent dėl to daugelis savininkų nusprendžia pasirinkti pigesnį ir mažiau patikimą variantą. Remonto metu dažnai susiduriama su tokiomis situacijomis, kuomet bute remonto metu stengiamasi pašalinti drėgmę ir vandenį praleidžiančias sienas.  Tuomet ieškoma pigiausiai paslaugas teikiančio meistro, kaip sakant „nuo gatvės“, o atlikus darbus po kiek laiko pastebima, kad problema niekur nedingo. Neveltui liaudies išmintis sako: „skūpus moka du kartus“. Tokiu atveju prarandami pinigai už nekokybiškas remonto paslaugas ir buto  savininkai neturi kam pareikšti pretenzijų dėl broko – nes nesudarė sutarties. Belieka vienintelė išeitis – kreiptis į teismą, tačiau šis procesas kainuotų dar daugiau nervų, finansų ir laiko. Taip pat nebūsite garantuoti, kad laimėsite iškeltą bylą.
Dažniausiai statybininkus rekomenduoja draugai, pažįstami, bet ir šiuo atveju Jūs negalite būti tikri, kad Jūsų buto remontas taip pat bus atliktas sėkmingai, kaip ir  jūsų kolegoms.
Norint išvengti nesusipratimų dėl buto remonto – reikėtų sudaryti sutartį su paslaugas teikiančiu atstovu. Nesvarbu ar tas atstovas yra atestuota įmonė, ar privatus asmuo – būtina sutartyje tiksliai nurodyti kokie darbai bus vykdomi, kokia mokama pinigų suma. Būna tokių atvejų, kad pamiršus įtraukti darbų atlikimo datą – geriau apmoko pasiūlymo sulaukę meistrai tiesiog atidės jūsų remontą tam tikram laikui.
Kuomet atliekamas buto remontas – rekomenduotina samdyti vienus specialistus, kurie glaistytų sienas, dėtų grindis, klijuotų tapetus, įstatytų duris. Šis patarimas naudingas – nes jei darbus atliks skirtingi specialistai – galimas atvejis, kad pastebėjus tam tikrą broką nebus įmanoma nustatyti, kas kaltininkas.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda