Akmens tvoros

Pagrindinė tvoros paskirtis – atskirti asmeninę valdą ir teritoriją. Tvora ne tik parodo visiems aplinkiniams kur prasideda ir baigiasi jūsų sklypo ribos, bet ir saugo teritoriją nuo nepageidaujamų svečių, pašalinių apsilankymo, suteikia saugumo jausmą. Graži, estetiška, iš kokybiškų medžiagų pastatyta tvora traukia praeivių dėmesį ir tuo pačiu savo šeimininką išskiria iš visų aplinkinių. Kad tvora būtų ne tik graži, bet ir ilgaamžiška, siūloma rinktis akmens tvoras. Akmens tvoros atrodo patraukliai, bet ir tarnauja labai ilgą laiką, yra atsparios neigiamam atmosferos poveikiui ir korozijai. Akmens tvoros, ypač kai jos yra priderintos prie namų fasado ir visos aplinkos, sukuria puikų estetinį vaizdą.
Akmuo, iš kurio statomos akmens tvoros, yra natūrali kieta struktūra, sudaryta iš vieno ar kelių mineralų. Šalys, kuriose išgaunama ir į visas pasaulio šalis importuojama, tame tarpe ir į Lietuvą, ši statybinė medžiaga, yra Rusija, Ukraina, Kazachstanas, Italija, Turkija, Ispanija, JAV, Indija, Meksika, Graikija, Kanada ir kitos. Kadangi mūsų šalyje irgi yra randama akmens, akmens tvoros statomos ir iš vietoje randamo akmens. Akmenys būna įvairių formų, dydžių, identifikuojami pagal spalvą, kietumą, formas. Akmuo yra natūralus, todėl gali turėti neigiamą reakciją į cheminius valiklius, todėl akmens tvoros turi būti valomos tik specialiais akmens priežiūrai skirtais preparatais. Pagal tipus akmenys skirstomi į keturias kategorijas, tai nuosėdiniai, metamnorphic, vulkaninės kilmės ir žmogaus pagaminti.
Akmens tvoros arba atskiri jų stulpeliai gali būti mūrijami iš atskirų akmens riedulių, skaldytų arba apdirbtų akmenų. Galima rinktis ir paprastesnį variantą – akmens tvorai rinktis jau paruoštus tvorų stulpelių blokelius su natūralaus akmens apdaila. Šis variantas pastaruoju metu dėl sąlyginai nedidelės kainos ir nesudėtingo montavimo yra ypač populiarus. Vienodų arba skirtingų atspalvių tvoros montavimui visiškai paruošti blokeliai tiesiog sudėliojami ir sutvirtinami iki  norimo aukščio, o tarp jų statoma kalto metalo, medžio tvora, arba dar paprasčiau – tiesiog pasodinama tanki gyvatvorė. Akmens apdaila dengti blokeliai tarnauja palyginus gana ilgai, tačiau vis tiek neprilygsta natūralaus akmens ilgaamžiškumui, pastarasis nepakitusia išvaizda maloniai stebina kelis dešimtmečius ar net šimtmečius.  Akmens apdaila gali būti dekoruojamos ne tik tvoros, bet ir pavėsinių sienos, laiptai, cokoliai, eksterjero takeliai, gali būti atliekama ir lauko židinių apdaila. Tam tikrus akmens tvoros apdailos fragmentus atkartojant kituose aplinkos vietose, sukuriamas vientisas projektas.
Populiariausias akmuo, naudojamas statyti tvoros stulpeliams, yra smiltainis. Smiltainis – tai nuosėdinės kilmės uoliena, sudaryta iš smėlio grūdelių dydžio mineralų ir kitų uolienų nuolaužų, išsiskirianti mechaniniu atsparumu ir lengvu apdorojimu. Tvoros stulpelių statybai gali būti naudojama ir akmens skalda. Stulpelių mūrijimui dažniausiai naudojama yra granitinė, įvairių frakcijų, akmens skalda, dažniausiai importuojama iš Baltarusijos ir Ukrainos karjerų. Akmens skalda gali būti naudojama ir kitoms aplinkos detalėms, pavyzdžiui eksterjero takeliams puošti.
Kad akmens tvoros tarnautų ilgai ir atrodytų estetiškai, ji turi būti pastatyta tinkamai. Statyba prasideda nuo pagrindo įrengimo. Pagrindo gylis turi būti ne mažesnis, nei grunto įšalimo gylis. Pagrindas turi būti horizontaliai izoliuotas nuo drėgmės ir kalcio druskų patekimo, stulpelių mūrijimui turi būti naudojamas šalčiui atsparūs klijai arba cemento skiedinys, mūro elementai turi būti užpilti plastišku betonu. Baigiant tvoros statybą ant pastatyto mūro ir stulpelių turi būti uždengiami stogeliai, po statybų likę skiedinio likučiai ir užteršimai pašalinami specialiomis valymo priemonėmis. Tai pagrindinės tvoros statybos sąlygos, kurias įvykužius, tvora ne tik tarnaus ilgai, bet ir atrodys estetiškai.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda