Akmens grindiniai

Kiemui grįsti ne be reikalo rekomenduojami akmens grindiniai. Betoninius grindinius – plyteles, trinkeles, reikia nuolat kruopščiai prižiūrėti, akmens grindiniai – atvirkščiai, natūralus akmuo net visiškai ar ne itin kruopščiai prižiūrimas, pasidengia natūraliomis samanomis ir taip kiemui sukuria ypatingą natūralios gamtos išvaizdą. Be to kadangi visi akmenys yra skirtinų dydžių ir spalvų, akmens grindiniai iš natūralių akmenų sukuria išskirtinumą. Natūralaus akmens grindinių danga – tikrai ilgaamžiška, patraukli savo spalvingumu medžiaga. Akmens grindiniai dėl ypatingo atsparumo atmosferos ir išorinius poveikiui nuo seno naudojami ne tik kiemams, bet ir gatvėms bei šaligatviams grįsti. Akmens grindiniai nesuskyla, nesuirsta ir nenublunka, šių gaminių senose istorinėse vietose iki mūsų laikų yra išlikę be galo daug.
Ilgaamžiškumas, universalumas, daugybės spalvų pasirinkimas, puikus estetinis vaizdas, ekologiškumas – tokiais privalumais pasižymi akmens grindiniai. Natūraliais akmenimis galima kloti ne tik grindinius ir aikšteles, jie gali būti pritaikyti fasadų, lauko židinių, gėlynų, tvorų, įvairių architektūrinių sodo elementų apdailai. Grindiniai dažniausiai klojami dviem būdais. Gali būti dėliojami atskirus akmenis po vieną, tačiau toks būdas yra gana sudėtingas, tam reikia daug kantrybės ir be abejo patirties. Akmenis reikia lyginti, derinti juos vieną prie kito, taikyti raštą ir taip sugaišti daug laiko. Kitas klojimo būdas yra daug paprastesnis. Pakanka įsigyti jau paruoštų akmens mozaikų plytelių ant tinklo. Tokios mozaikos paprastai būna jau sudėliotos pagal spalvų ir raštų ornamentus. Paruošti mozaikų akmens grindiniai klojami labai nesudėtingai, juos tereikiant tinkamai paruošto pagrindo lygiai sudėlioti vieną šalia kito, o vėliau tarpelius užšluoti akmens dulkėmis. Akmens dulkės po kurio laiko sukietėja ir sutvirtina grindinį. Tačiau tokie akmens grindiniai nepasižymi tokiomis geromis eksploatacinėmis savybėmis, kaip grindiniai iš natūralaus akmens. Jie puikiai tinka terasų aikštelėms ir kitoms vietoms, kur nėra didelio apkrovimo ir judėjimo. Visiškai netinka kloti, pavyzdžiui, įvažiavimams į kiemą. Įvažiavimui į kiemą grįsti patartina naudoti tik natūralius, didesnio tankumo akmenis – bazaltą, kvarcitą, granitą, skalūną. Mažesnio tankumo akmenys – marmuras, smiltainis dėl drėgmės ir temperatūros svyravimų gali sutrūkinėti, prarasti spalvą. Taip pat didesnio apkrovimo vietose – įvažiavimuose, mašinų stovėjimo aikštelėse, patartina kloti storesnio sluoksnio akmenis. Mažesnio apkrovimo vietoms – terasoms, aikštelėms, takeliams pakanka ir plonesnio sluoksnio akmenų, kurie gali būti šlifuoti, skelti ar deginti.
Degintų, šlifuotų ar skeltų akmenų paviršius yra šiurkštus, neslidus, todėl tokio paviršiaus akmenimis grįstas akmens takas, bus patogus vaikščioti ir, kas svarbiausia, neslidus šaltuoju metų periodu. Akmens takas į pagrindinį ar šalutinį namo įėjimą gali būti ne tik praktiškas, bet ir puikiai papuošti aplinką. Įvairiais išraiškingais vingiais ir formomis suprojektuotas akmens takas, takelis ar keliukas, su įvairiomis aikštelėmis, ne tik sujungia visas aplinkos detales, bet ir tampa tikra sklypo puošmena.
Akmuo– funkcionali medžiaga, todėl puikia tinka ne tik lauko statinių apdailai ar aplinkai puošti, bet ir vidaus apdailai bei darbams. Puikus pavyzdys – akmens grindys. Akmens grindys klojamos intensyvaus naudojimo patalpose – parduotuvėse, stotyse salonuose. Granitinio, marmurinio ar kito natūralaus akmens paviršiaus akmens grindys, galima sakyti, kad yra ne tik ilgaamžės, bet amžinos, jos džiugina nepriekaištinga išvaizda bei nesudėtinga priežiūra. Aišku, kaip ir visi kiti paviršiai, akmens grindys braižosi, dėvisi, tačiau tinkamas impregnavimas jas apsaugo nuo mažų įbrėžimų, purvo įsigėrimų ir taip jų priežiūra tampa gana paprasta. Akmens grindų impregnantai giliai prasiskverbia į akmens poras ir taip apsaugo nuo įvairių pažeidimų.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda