Būtina žinoti prieš pradedant statybas

530187Nusprendus imtis nuosavo namo statybos, neužtenka tik įsivaizdavimo, kaip tas namas galėtų atrodyti iš išorės ir iš vidaus. Namo statybos – tai daug laiko, investicijų ir specialių žinių reikalaujantis darbas. Kiekvienam šio darbo etapui specialistai pataria netaupyti lėšų ir pasirinkti kokybiškas medžiagas bei kvalifikuotus specialistus techniniams, inžineriniams darbams atlikti. Žinoma, kiekvienam norisi kuo greičiau pasistatyti savo svajonių namą ir jame įsikurti, bet geriau neskubėti atlikti kai kuriuos darbus, palūkėti metus kitus, kad vėliau netektų gailėtis ir imtis neplanuoto remonto darbų dar tinkamai neišdžiūvus vidaus apdailos dažams.


Individualaus namo statybos, žinoma, pradedamos nuo tinkamo sklypo paieškų. Patariama pirkti tokį sklypą, kuriame arba ne toli jo būtų kuo daugiau komunikacijų, kad vėliau netektų investuoti papildomų pinigų reikalingai komunikacijai atvesti iki namo iš gana tolimo atstumo.
Kitas žingsnis būtų atlikti sklypo grunto tyrimus. Tyrimai reikalingi tam, kad projektuotojas galėtų parinkti tinkamus pamatus būsimam namui. Tai labai svarbus namo statybų etapas, nes skirtinguose gruntuose įrengiami skirtingi pamatų tipai. Pamatai – tai namo „kojos“. Tam, kad pamatai išlaikytų namą ne vienerius metus, kad nesėstų į gruntą arba sėstų labai nedaug, kad sienos netrūkinėtų ir name būtų šilta, pamatai turi būti tvirti ir patvarūs. Kitas svarbus momentas – tinkamai atlikti pamatų įregimo darbai. Net ir menkiausias nukrypimas nuo specialistų rekomendacijų, netinkamos medžiagos ar atsainus darbininkų darbas gali turėti negrįžtamų pasekmių. Todėl kiekvieną pamatų rengimo etapą turi prižiūrėti kvalifikuotas specialistas arba bent jau su tokiu specialistu turi būti tariamasi ir paisoma jo patarimų.
Be detalaus namo projekto jokios statybos negali prasidėti. Bendraujant su projektuotoju svarbu jam pasakyti ne tik savo norus, bet ir apgalvoti, ar funkcionaliai išdėstytos namo erdvės, ar numatyti atskiri kambariai vaikams. Namo kryptį taip pat reikėtų detaliai aptarti, t.y. pavyzdžiui,  nuspręsti, ar nebus per ne lyg tamsu ir nyku, jei svetainė bus šiaurės pusėje. Langų išdėstymas namo sienose reikalauja ne ką mažiau dėmesio. Reikėtų gerai apgalvoti, kiek ir kokios dienos šviesos pageidausite gyvendami savo name. Sanitarinių mazgų ir elektros taškų funkcionalus išdėstymas taip pat labai svarbus. Pavyzdžiui, namo šeimininkė turėtų apgalvoti, kaip jai būtų patogiau tvarkytis virtuvėje ir atitinkamai išdėstyti visas jungtis, reikalingas planuojamiems buitiniams prietaisams.
Individualaus namo vieta sklype turi būti numatyta prieš projektuojant namą ir prieš atliekant grunto tyrimus. Taip pat reikia numatyti kurioje namo pusėje būtų galimybė įrengti terasą, kur statyti pastogę ar garažą automobiliui. Žinoma, galbūt visko numatyti iš karto nepavyks, nes tik apsigyvenus name taps aišku, kur dar galėtų būti vienas langas, o kur jo galėtų ir nebūti ir pan.


Kontaktai

TEL. +37063877669
info@jusustatyba.lt
Klaipėda